Prestiżowa nagroda dla Roberta Kubicy. Polak obok Schumachera i Hakkinena

Robert Kubica odbierze w połowie lutego bardzo prestiżową nagrodę - Złotą Kierownicę. Polak uda się po odbiór najstarszej nagrody motoryzacyjnej w Czechach 18 lutego, niedługo po swoim powrocie z 24-godzinnego wyścigu na torze w Daytonie.

Robert Kubica w najbliższy weekend weźmie udział w 24-godzinnym wyścigu na torze Daytona. Polak zasiądzie za kierownicą prototypu LMP2 w zespole High Class Racing. Jego partnerami będą Ferdinand von Habsburg, Dennis Andersen i Anders Fjordbach. Za kierowcami już rywalizacja w wyścigu kwalifikacyjnym, w którym zespół z Kubicą w składzie wywalczył 2. miejsce w swojej klasie, a 9. w klasyfikacji ogólnej.

Zobacz wideo Czarne chmury nad Robertem Kubicą. Musi na nowo zdefiniować swoją karierę

Robert Kubica uhonorowany "Złotą Kierownicą"!

Na tym jednak dobre wieści dotyczące Roberta Kubicy się nie kończą. Polski kierowca zostanie uhonorowany "Złotą Kierownicą", czyli najstarszą nagrodą motoryzacyjną w Czechach. "Z Daytony do Pragi" - tak informację o nagrodzie dla Kubicy ogłosił czeski portal f1sport.auto.cz.

Robert Kubica i William StoreyKontrowersyjny Brytyjczyk ocenił powrót Roberta Kubicy do F1. Niesamowite słowa

Polak został uznany za "światową osobowość sportów motorowych" i z tego powodu nagrodę odbierze podczas specjalnej gali, która odbędzie się 18 lutego, w reżimie sanitarnym. W przeszłości tę samą nagrodę zdobyli czołowi kierowcy Formuły 1 - Michael Schumacher (7-krotny mistrz świata) czy Mika Hakkinen (2-krotny mistrz świata).

Robert KubicaRobert Kubica wyjechał na tor jako ostatni. Testy zakończone

Czesi zwrócili uwagę na powrót Roberta Kubicy po jego wypadku w 2011 podczas Ronde di Andora. Choć Polak musiał na 8 lat zniknąć z Formuły 1, zdołał do niej powrócić w barwach Williamsa. W międzyczasie startował w rajdach, zdobywając tytuł mistrza świata WRC2 i odnosząc zwycięstwa na poszczególnych odcinkach specjalnych.