Najnowsze informacje o stanie zdrowia Chrisa Froome'a. Jest bardzo źle. Poważne obrażenia

Chris Froome, czterokrotny zwycięzca Tour de France, ma złamaną kość udową, łokieć i żebra - poinformował zespół Brytyjczyka. 34-letni kolarz grupy Ineos miał bardzo poważny wypadek na treningu przed czwartym etapem Criterium du Dauphine.

Chris Froome, czterokrotny zwycięzca Tour de France, trafił w środę do szpitala. Brytyjski kolarz grupy Ineos miał wypadek na treningu przed czwartym etapem Criterium du Dauphine. Po trzech z ośmiu etapów Criterium du Dauphine Froome był ósmy w klasyfikacji generalnej. Brytyjczyk chciał w tym wyścigu sprawdzić formę przed Tour de France, który ruszy już 6 lipca. - Przyjechałem tu szczególnie dla "czasówki", bo będzie bardzo podobna do takiej, którą będziemy mieli w tourze - mówił nawet przed czwartym etapem. To podczas rekonesansu liczącej 26,1 km trasy upadł i zaraz po wypadku został przewieziony do szpitala. O wypadku Froome poinformowała jego grupa.

Zobacz wideo

Chris Froome ma złamaną kość udową, łokieć i żebra - podał zespół Ineos. To fatalna diagnoza, która może oznaczać nawet koniec kariery dla 34-latka. Pewne jest, że Chris Froome nie wystartuje w tegorocznej edycji Tour de France.

Michał Kwiatkowski zostanie liderem?

- To może być szansa dla Michała Kwiatkowskiego. Przypominam, że kilka lat temu [w 2014 roku] Roman Kreuziger nie został dopuszczony do startu w Tour de France, dzięki czemu lepszą pozycję w swojej grupie miał Rafał Majka. Wykorzystał to świetnie, wygrał dwa etapy i klasyfikację górską, to wtedy odtworzył sobie drzwi do wielkiej kariery - mówi Zenon Jaskuła. - Mam nadzieję, że Michał szybko pokaże szefom ekipy, że jest mentalnie gotowy do jazdy na klasyfikację generalną. Trzeba chwytać byka za rogi. Jak nie teraz, to kiedy? Michał jest coraz starszy [ma 29 lat], kariera szybko mija - dodaje trzeci kolarz Tour de France 1993 w tekście Łukasza Jachimiaka, dziennikarza Sport.pl.

Więcej o: