Sport.pl

Niecodzienny gest kolarza grupy CCC podczas 16. etapu Giro d'Italia [WIDEO]

Francisco Ventoso z polskiej grupy CCC zajął 57. miejsce na 16. etapie Giro d'Italia. Pozycja Hiszpana nie zachwyca, w przeciwieństwie do jego zachowania. Zawodnik wykazał się gestem fair play wobec Vincenzo Nibalego.

194 km do przejechania przez alpejskie tereny i morderczy podjazd pod Mortirolo. Do tego mgła, niska temperatura i ulewny deszcz. 16. etap Giro d'Italia był dla kolarzy bardzo trudny. Mimo złych warunków bardzo dobrze poradził sobie doświadczony Vincenzo Nibali, który zajął czwarte miejsce (wygrał jego rodak, Giulio Ciccone). Dobry wynik Włocha być może nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc zawodnika polskiej grupy CCC, Francisco Ventoso.

Zobacz wideo

Wideo pochodzi z serwisu VOD

Podczas ataku na Mortirolo, Nibalemu skończyła się woda. Ventoso postanowił więc wspomóc 37-latka swoim bidonem, który wręczył mu podczas ataku podjazdu. Włoch przyjął podarunek i szybko z niego skorzystał - napił się, a także ochłodził głowę i dłonie.

Zawodnik grupy Bahrain Merida etap zakończył na czwartej pozycji. Ventoso był natomiast 57., mając aż 16 minut straty do doświadczonego Włocha. Mimo wszystko to o Hiszpanie od wtorku mówi cały kolarski świat.

Więcej o:
Komentarze (44)
Niecodzienny gest kolarza grupy CCC podczas 16. etapu Giro d'Italia [WIDEO]
Zaloguj się
 • jagr0m

  Oceniono 14 razy 14

  Ludzki nie jest sensacją, ale w środowisku kolarskim kojarzy się ze słynna sytuacją pomiędzy wielkimi konkurentami Coppim i Bartalim podczas Giro w 1952.
  Podczas wjazdu na na Galibier podzielili się oni butelką wody, a zdarzenie to stało się romantycznym symbolem rycerskiego współzawodnictwa w sporcie.

 • race444

  Oceniono 11 razy 11

  To sie nazywa Fair Play ale w PiSlandzie Fair Play to opluc jadem, z hejtowac, skopac, zmieszac z blotem

 • pryszcze.duszy

  Oceniono 2 razy 2

  ilu oburzonych :v

 • 123456789sj

  Oceniono 5 razy 1

  Dał mu wodę. Ale szok. Jak on zajmuje ostatnie miejsca to jemu akurat zależy na niej jak i tak po drodze wpadnie gdzieś na pizzę. A co miał dać - 500 plus.

 • zytkaa

  Oceniono 1 raz 1

  - Ej... Ej ty, masz wodę? Weź się podziel.
  - Dobra, masz.

 • i.l

  Oceniono 7 razy 1

  cały świat? Idioci!

 • moozq

  Oceniono 7 razy 1

  A wystarczyło napisać coś w stylu, ładny gest.. a tak wyszło durnie, jak z plotka. Serio to ten poziom, za który płacę dostęp?

 • mistrz_liu

  0

  Ventoso odpadł z czołówki i właśnie "spływa" do peletonu. Tam dostanie tyle wody, że będzie mógł się wykąpać. Nibali atakuje i dla niego każdy bidon jest cenny. Ale gest ładny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX