ELIOS 2010: Kinga Baranowska niesie flagę Olimpiad Specjalnych na szczyt Annapurna

W czwartek, 11 marca 2010 roku, na lotnisku Okęcie odbyło się uroczyste spotkanie z Kingą Baranowską i Piotrem Pustelnikiem przed ich odlotem do Azji, rozpoczynającym ekspedycję ?Annapurna Dream?. Szczyt, na który zostanie wniesiona flaga ma 8091 m.

Zobacz jak Baranowska przyjęła flagę ELIOS 2010 ?

Podczas spotkania Himalaistka Kinga Baranowska przyjęła z rąk zawodnika Olimpiad Specjalnych Łukasza Winiarka flagę Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Himalaistka jest oficjalnym Ambasadorem wydarzenia, które od 18 do 23 września 2010 roku odbędzie się w Warszawie.

- Obiecuję bezpiecznie donieść flagę Igrzysk Olimpiad Specjalnych na szczyt Annapurny - powiedziała Kinga Baranowska, która do dzisiaj zdobyła już sześć ośmiotysięczników - Jestem wzruszona dopingiem ze strony zawodników Olimpiad Specjalnych. Postaram się odwdzięczyć za ten doping kibicując im podczas Europejskich Igrzysk w Warszawie. - powiedziała Himalaistka.

Leżący w Nepalu dziesiąty, co do wysokości szczyt ziemi o wysokości 8091 m. n.p.m. zaliczany jest do najtrudniejszych na świecie. Do tej pory górę zdobyło ośmiu Polaków, w tym jedna kobieta Wanda Rutkiewicz w 1991 roku. Wyprawa jest bardzo symboliczna dla Piotra Pustelnika, któremu do zdobycia Korony Himalajów, czyli wejścia na wszystkie 14 ośmiotysięczników zostało wejście na Annapurnę.

Czym są Europejskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych?

1600 sportowców - 58 programów narodowych z Europy i Eurazji - 9 dyscyplin sportowych - 1 dyscyplina pokazowa

Od 18 do 24 września 2010 Warszawa będzie gościć 1600 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną w ramach Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010. Po raz pierwszy w historii Olimpiad Specjalnych Igrzyska wspierać będzie Ośrodek Informacji ONZ z siedzibą w Warszawie. To największa impreza sportowa w Polsce w 2010 roku.

Zostań fanem ELIOS 2010 na facebooku