ELIOS 2010. Ogień Nadziei w Polsce - do Igrzysk pozostały 2 dni!

Uroczysta Ceremonia Otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych rozpocznie się już za dwa dni. Ogień Nadziei, który zapłonie 18 września na stadionie warszawskiej Legii, w środę dotarł do Polski. Na lotnisku Chopina wylądowała także większość reprezentacji narodowych. Podczas zwołanej z tej okazji konferencji prasowej, podpisane zostało porozumienie między organizatorami Igrzysk a Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Ogień nadziei, który 6 września zapłonął w greckim Aleksandropolis, w środę o godzinie 10.00 dotarł do Warszawy. Na Lotnisku Chopina spotkała się 125-osobowa sztafeta Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych. Jej uczestnicy podzieleni na pięć grup ruszyli w Polskę by odwiedzić miasta goszczące przybywające na Igrzyska reprezentacje narodowe. 18 września wszyscy uczestnicy sztafety pobiegną razem ulicami Warszawy. O godzinie 14.00 wyruszyli w asyście policji z Placu Zamkowego. Pobiegli Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi do pomnika Chopina, gdzie złożyli kwiaty. Dalej sztafeta pobiegła Agrykolą do ul. Myśliwieckiej. Po przerwie dwudziestoosobowa reprezentacja ruszyła jeszcze raz ul. Myśliwiecką i wbiegła na stadion Legii, by zapalić znicz podczas Ceremonii Otwarcia.

Podczas konferencji prasowej Organizatorzy ELIOS2010 oraz przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej podpisali porozumienie o współpracy. Na jego mocy PZPN został przyjęty do grona współorganizatorów Igrzysk. Jednocześnie związek zobowiązał się do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu Turnieju Piłkarskiego w ramach Igrzysk, w szczególności pomocy w zapewnieniu sprzętu sportowego i obsługi sędziowskiej.

Świadkami podpisania porozumienia byli członkowie sztafety niosącej Ogień Nadziei, przedstawiciele zawodników Olimpiad Specjalnych, władz miasta oraz głównego sponsora Igrzysk, firmy Polska Grupa Energetyczna S.A.

- "Energia dla życia" to hasło, którym PGE Polska Grupa Energetyczna kieruje się przy wspieraniu ważnych wydarzeń społecznych. Ten wyjątkowy charakter sportowej rywalizacji osób niepełnosprawnych intelektualnie powoduje, że jako główny sponsor tak silnie się z tegorocznymi igrzyskami identyfikujemy i angażujemy - powiedziała Urszula Baranowska, Dyrektor Departamentu Marketingu i PR w PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. - Dla nas, jako jednej z największych firm energetycznych w Europie niezwykle ważny jest również międzynarodowy wymiar Igrzysk. Dzięki temu mamy szansę pokazać się światu, jako wrażliwe i otwarte społeczeństwo.

Informacje na temat Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych można znaleźć na oficjalnej stronie www.warsaw2010.eu . Informacje o Igrzyskach na bieżąco można śledzić na portalu Facebook http://www.facebook.com/ELIOS2010

Więcej o: