ELIOS 2010. Sznurówki Special Olympics - To się wiąże!

Na stronie internetowej ELIOS 2010 ruszyła sprzedaż oficjalnego gadżetu igrzysk - sznurówek Special Olympics. Od 18 do 23 września 2010 roku w Warszawie odbędą się Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. To największa i najważniejsza w tym roku sportowa impreza w Polsce. To także pierwsze tego typu wydarzenie w Europie Środkowowschodniej.

Wspieraj sportowców - zamów Sznurówki! ?

Podczas Igrzysk swoją premierę mają Sznurówki Special Olympics.

"Jest to oficjalny gadżet europejskiego ruchu Special Olympics. Wiążąc je wspierasz wspaniałą ideę Olimpiad Specjalnych, a jednocześnie manifestujesz tolerancję, otwartość i entuzjazm, cechy niezwykle ważne w codziennym życiu. Cechy, które pomagają nam wszystkim cieszyć się każdym dniem.

Europejska kampania Wear the Laces - To się wiąże! to nie tylko gadżet kibica Olimpiad Specjalnych. To przede wszystkim wspaniały projekt społeczny, niezwykle ważny dla sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Wiążąc Sznurówki Special Olympics pomagasz dziesiątkom tysięcy sportowców. Dzięki tobie mogą trenować i rozwijać swoje umiejętności. Sznurówki Olimpiad Specjalnych w cenie 8,00 zł, możesz kupić w sieci sklepów "Outdoor Planet", przez Internet na oficjalnej stronie Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych: oraz na terenach rozgrywania Igrzysk. Kibicuj z nami wiążąc sznurówki tak jak chcesz i tam gdzie chcesz. Wszystko w twoich rękach!" - zachęcają organizatorzy ELIOS 2010.

"to się wiąże z szacunkiem

to wiąże się z pozytywnej energii ładunkiem

to się z entuzjazmem wiąże

to się wiąże z tym, że może być dobrze

to się wiąże z pomysłem

że kolorów może nabrać szara rzeczywistość

to się wiąże z prostym przekazem

że skrzydła nam rosną, bo jesteśmy tu razem"

Słowa: Jakub Binzer

O V Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - Warszawa 2010

W Igrzyskach weźmie udział 56 reprezentacji narodowych z całej Europy. W dziewięciu dyscyplinach sportowych, na terenie 6 obiektów sportowych w Warszawie rywalizować będzie 1500 sportowców.

Wydarzenie to będzie wspierać ponad 2000 wolontariuszy. Sportowcy dopingowani będą dodatkowo przez 1500 członków rodzin i przyjaciół. 600 trenerów, 200 sędziów i 250 lekarzy czuwać będzie nad prawidłowym przebiegiem Igrzysk.

"Niczego mi nie brakuje. Oprócz Ciebie" - to przewodnie hasło kampanii reklamowej Igrzysk, która zachęca Polaków do czynnego kibicowania sportowcom.

Igrzyska wspierają też honorowi ambasadorzy Igrzysk: Joanna Brodzik, Paweł Wilczak, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura, Bogusław Linda, Anna Popek, Michał Olszański, Maja Włoszczowska, Kinga Baranowska, Jerzy Makula, Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski oraz Leszek Blanik.

Z okazji Igrzysk Warszawę odwiedzą Pierwsze Damy Europy, wybitni sportowcy i znane osobistości ze świata kultury i rozrywki. Gwiazdą Ceremonii Otwarcia Igrzysk 18 września na stadionie Legii będzie zespół "Simply Red".

Zobacz galerię zdjęć zawodników Olimpiad Specjalnych

 

Zostań fanem ELIOS 2010 na Facebooku ?