Galileo zarobił więcej niż Leo Messi. Przedziwny ranking w brytyjskim dzienniku

Brytyjski tabloid "The Sun" porównał zarobki najbogatszych piłkarzy świata i dochody posiadaczy najlepszych wyścigowych koni rozpłodowych. Z wyliczeń wynika, że 22-letni Galileo zarobił więcej niż Leo Messi.

Posiadacze koni zarabiają mnóstwo pieniędzy w wyścigach. Ale to i tak kropla w morzu tego, co może przynieść swojemu właścicielowi utytułowany ogier, gdy kończy karierę sportową i płodzi swoich potomków.

Zobacz wideo Lewandowski po raz 23.! Pokonał obrońcę i położył bramkarza [ELEVEN SPORTS]

Od lewej: Neymar, Lionel Messi i RonaldoMessi już nie jest najlepiej zarabiającym piłkarzem! Zaskakujące miejsce 36-letniego Iniesty

Brytyjski "The Sun" zestawił zarobki najdroższych koni oraz najlepszych piłkarzy świata. Z rankingu wynika, że posiadacze ogiera Galileo, zarabiają na nim więcej niż najbogatszy na świecie piłkarz za granie w piłkę i reklamy. 22-letni koń z Irlandii, który karierę zakończył w 2001 roku, w ubiegłym roku zapłodnił 120 klaczy i zarobił dla swoich właścicieli 72 milionów funtów. Według wyliczeń magazynu "Forbes" Argentyńczyk Leo Messi zarobił w 2019 r. 67 milionów funtów, Brazylijczyk Neymar - 57, a Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 51. W zestawieniu znalazł się również Robert Lewandowski, który otrzymuje rocznie około 17 milionów funtów.

ApartamentyRobert Lewandowski znów inwestuje! Apartamenty w Świnoujściu

Dziennikarze "Sun" poszli dalej i podliczyli, że dziesięć najlepszych koni ubiegłego roku zarobiło w sumie 346 milionów funtów. To więcej, niż dziesiątka najlepiej opłacanych piłkarzy świata, którzy dostali w sumie 303 miliony funtów.

Więcej o: