Paulo Sousa spotka się z Jerzym Brzęczkiem? Jednoznaczna odpowiedź nowego selekcjonera

Paulo Sousa w czwartek wziął udział w swojej pierwszej konferencji prasowej na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Portugalczyk został zapytany, czy zgodziłby się na spotkanie z Jerzym Brzęczkiem, byłym selekcjonerem kadry.

W czwartek, czyli równo tydzień po nominacji na posadę selekcjonera reprezentacji Polski, odbyła się konferencja prasowa Paulo Sousy, który zastąpił na stanowisku zwolnionego Jerzego Brzęczka. Portugalczyk zaczął ją słowami Jana Pawła II. - Modlę się z Wami, aby nigdy się nie poddawać i nigdy nie tracić nadziei - przyznał Sousa.

Zobacz wideo Paulo Sousa cytuje Jana Pawła II na pierwszej konferencji

Paulo Sousa na pierwszej konferencji w roli selekcjonera reprezentacji PolskiPaulo Sousa już wybrał bramkarza reprezentacji Polski. "Ale najpierw muszę z nimi porozmawiać"

Paulo Sousa spotka się z Jerzym Brzęczkiem?

Później został zapytany o możliwość spotkania się z Jerzym Brzęczkiem, byłym selekcjonerem reprezentacji. - Rzadko zdarza się, by trener, który obejmuje zespół, rozmawiał na jego temat ze swoim poprzednikiem. Nie tylko na temat drużyny, ale też zawodników. Trenerowi Brzęczkowi życzę wszystkiego, co najlepsze i mam nadzieję, że na stałe zostanie w piłkarskiej rodzinie - powiedział Portugalczyk.

Sousa został także zapytany o czas, w którym selekcjonerem reprezentacji był właśnie Brzęczek. - Nie lubię rozmawiać o przeszłości. Każdy trener ma własne pomysły i metody pracy, nie chciałbym ich komentować. Już w ciągu najbliższych tygodni będę wprowadzał nowe elementy do naszej gry. Przygotowujemy spotkanie z zawodnikami, którzy byli zaangażowani w ostatnie mecze. Będzie to grupa 40-45 zawodników - podkreślił Sousa.

Paulo Sousa został także zapytany, czy Robert Lewandowski jest najlepszym piłkarzem na świecie i jak wypada na tle Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jednoznacznie ocenił ich potencjał, co można sprawdzić pod tym linkiem.

Paulo Sousa - tu jako trener chińskiego klubu Tianjin Quanjian w 2018 rPaulo Sousa porównał Lewandowskiego i Ronaldo. Nie ma wątpliwości, kto jest lepszy

Więcej o: