W Polsce powstaje nowa federacja. Gwiazda muzyki potwierdzona

Na polskim rynku freak fightów już niedługo pojawi się kolejny gracz. Powstanie nowej federacji zapowiedział raper znany m.in. z Gangu Albanii czy Chillwagonu - Tomasz "Borixon" Borycki. - Tworzę najlepszą w tym kraju federację, w której walczyć będzie światowa topka - zdradził. Jednocześnie muzyk zamierza zaangażować się w pracę promotora. Już znalazł pierwszego zawodnika - innego znanego rapera.

FAME MMA, Clout MMA czy Prime Show MMA - to w tej chwili najpopularniejsze freak fightowe federacje w Polsce. Już niedługo może do nich dołączyć kolejna. Własny projekt postanowił otworzyć kielecki raper Tomasz "Borixon" Borycki. Członek takich grup, jak Wzgórze Ya-Pa 3, Gang Albanii czy Chillwagon obecnie przebywa w Tajlandii, gdzie zainteresował się sportami walki. Do tego stopnia, że zamierza szturmem podbić ich rynek.

Zobacz wideo Imponująca oprawa kibiców Ruchu Chorzów w trakcie meczu z Legią

Borixon zaskoczył. "Tworzę w tym kraju najlepszą federację". Żabson pierwszym zawodnikiem

Wydaje się, że konkurencja może spać spokojnie. "Borixon" nie zamierza wchodzić do świata MMA. Przyszłość wiąże z inną dyscypliną. - Od jakiegoś czasu jestem entuzjastą muay thai. Finalnie tworzę w tym kraju najlepszą federację, w której będzie walczyć topka światowa widzowie i nie interesuje mnie nic innego niż właśnie muay thai - przekazał na InstaStories. Później doprecyzował, że miał na myśli Polskę, a nie Tajlandię, gdzie obecnie przebywa.

 

Na Instagramie "Borixona" można znaleźć kilka nagrań, na których pokazuje, jak sam trenuje. Przyznał, że zaangażował się w ten sport już rok temu. W Azji towarzyszy mu inny raper Mateusz "Żabson" Zawistowski, który również zaczął uprawiać tajski boks. Okazuje się, że Borycki zamierza zostać jego promotorem. - To jest mój pierwszy podopieczny, "Żabson", który stoczy swoją pierwszą walkę w Tajlandii na Phetch Buncha Stadium pod koniec tego roku - ogłosił raper.

 

47-letni "Borixon" nie zdradził jednak, czy sam zamierza zawalczyć na oficjalnej gali. Wciąż nie wiadomo też, jak nazywać się będzie tworzona przez niego federacja oraz kiedy możemy spodziewać jej otwarcia.

Więcej o:
Copyright © Agora SA