Nieoficjalnie: Damian Janikowski kontra Antoni Chmielewski na KSW 41

Jak udało się ustalić portalowi "InTheCage.pl", kolejnym pojedynkiem na gali KSW 41 w Katowickim Spodku, będzie starcie Damiana Janikowskiego z weteranem Antonim Chmielewskim.

Dopiero co pisaliśmy o potencjalnej walce Damiana Janikowskiego z Łukaszem Bieńkowskim, tymczasem wszystko wskazuje na to, że utytułowany zapaśnik na gali z numerem 41 zmierzy się z jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce, Antonim Chmielewskim (32-16).

Damian Janikowski to brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie z 2012 roku w zapasach stylu klasycznego. Od dłuższego czasu mówiło się o jego debiucie w zawodowym MMA, aż ogłoszono jego podpisanie kontraktu z organizacją KSW, a finalnie walkę z Julio Gallegosem na KSW 39, którą Damian wygrał przez TKO w rundzie pierwszej.

Antoni Chmielewski to z kolei jeden z największych weteranów Polskiej sceny MMA. Zwycięzca dwóch pierwszych turniejów KSW gdzie pokonywał Łukasza Jurkowskiego, obecnie nie ma najlepszej paasy. W ostatnich dwóch walkach uznawał wyższość kolejno Michała Materli i wspomnianego Łukasza Bieńkowskiego.

Gala KSW 41 odbędzie się 23 grudnia w katowickim Spodku.

InTheCage.pl - ciekawostki i aktualności ze świata MMA

Zobacz wideo
Więcej o: