Londyn 2012. Bolt zagra w krykieta?

Usain Bolt prowadzi rozmowy z Melbourne Stars - drużyną krykieta, grającą w Twenty 20 Big Bash League. - Odezwali się do mnie i zapytali, czy chciałbym zagrać. Jeśli będę miał trochę wolnego czasu, spróbuję - powiedział jamajski sprinter australijskiej telewizji.

MU czy krykiet, gdzie powinien sprawdzić się Bolt? Dyskutuj na Facebook/Sport.pl ?

Twenty20 Big Bash League, to nowe przedsięwzięcie, w którym udział bierze osiem drużyn z australijskich miast. Akcję sprowadzenia Usaina Bolta do Melbourne Stars rozpoczął jeden z najwybitniejszych graczy w krykieta, Shane Warne. Najszybszy człowiek świata sam się do niego w tej sprawie odezwał.

- Jeśli tylko dostanę szansę, na pewno spróbuję. Będzie masa zabawy, tylko nie wiem jak dobry jestem teraz. Chyba będę musiał trochę potrenować - skomentował sensacyjne doniesienia prasowe Bolt, który zanim trafił na bieżnię, trenował krykiet w juniorskiej drużynie.

- Karty na stół, rozmawialiśmy. Olimpijska legenda, Usain Bolt chciałby zagrać dla Melbourne Stars w 2012 roku - poinformował na twitterze Shane Warne. - Uważam, że w barwach Melb Stars będzie mu do twarzy [zawodnicy tej drużyny grają w biało-zielonych strojach, przyp. red.] - dodał.

Rozgrywki tegorocznej edycji Big Bash League rozpoczną się 7 grudnia. Twenty20 to najnowsza odmiana krykieta. Mecze w tej formule są dużo krótsze niż spotkania klasyczne. Trwają około 3 godzin.

Bolt chciałby na testy do MU

To nie pierwsza deklaracja Bolta o zmianie dyscypliny. W czasie Igrzysk w wywiadzie z Daily Mail jamajski sprinter zdradził, że jego marzeniem jest gra w piłkę nożną w drużynie Manchesteru United. - Jeśli sir Alex Ferguson będzie chciał mnie sprawdzić, nie zawaham się ani chwili - powiedział angielskiej gazecie.

Na tę deklarację zareagował obrońca Czerwonych Diabłów, Rio Ferdinand. - Jeśli chcesz testy w Manchesterze to odezwij się do mnie. Porozmawiam z szefem. Świetna robota na 100 metrów, czekam aż zmiażdżysz rywali na 200 m! - zatwittował piłkarz.

- Po igrzyskach porozmawiamy o tym. Dzięki! - odpowiedział mu Bolt.

Rzetelny fircyk - Usain Bolt, najszybszy człowiek świata ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA