Znamy już 11 drużyn, które wyjdą z grupy na Euro 2020. Pierwsze pary 1/8 finału

Ostatnia kolejka fazy grupowej Euro 2020 dała już odpowiedź na wiele pytań. Znamy już 11 drużyn, które są pewne gry w 1/8 finału oraz pierwsze pary, które spotkają się na tym etapie.

Euro 2020 wchodzi powoli w decydującą fazę. W niedzielę rozpoczęła się ostatnia kolejka fazy grupowej i pojawiają się już pierwsze rozstrzygnięcia grupowe. Znamy już 11 drużyn, które są pewne awansu do 1/8 finału oraz trzy drużyny, które na pewno odpadną po rywalizacji grupowej. 

Zobacz wideo Nerwowo w kadrze. "Dużo gorzej brzmią informacje w sprawie zdrowia Modera"

11 drużyn pewnych awansu do 1/8 finału. Ważna wiadomość dla Polaków

Po drugim dniu ostatniej kolejki fazy grupowej Euro 2020, poznaliśmy już większość drużyn, które zagrają w 1/8 finału. Na tym etapie pozostało już tylko pięć wolnych miejsc. 11 zespołów, które mają pewne wyjście z grupy to:

  • Włochy, Walia i Szwajcaria z grupy A,
  • Belgia i Dania z grupy B,
  • Holandia i Austria z grupy C,
  • Anglia i Czechy z grupy D,
  • Szwecja z grupy E,
  • Francja z grupy F. 

Potencjalni rywale Polski w 1/8 finału Euro. Na kogo trafią drużyny z Potencjalni rywale Polski w 1/8 finału Euro. Na kogo trafią drużyny z "polskiej" grupy?

Drużyny, które nie zagrały jeszcze swoich spotkań w tej kolejce, zapewniły sobie awans co najmniej z trzeciego miejsca, ponieważ już mają większy dorobek od Finlandii i Ukrainy. Dla Polaków bardzo ważną informacją jest to, że zapewniony awans mają Szwedzi, z którymi zmierzymy się już w środę i musimy to spotkanie wygrać, jeżeli chcemy marzyć o awansie do kolejnej fazy tych rozgrywek. 

Pierwsze pary 1/8 finału Euro 2020. Kto i gdzie zagra?

Po poniedziałkowych spotkaniach fazy grupowej poznaliśmy już także pierwsze pary 1/8 finału Euro 2020. Pierwszy znany już pojedynek to Włochy - Austria, który odbędzie się na Wembley w Londynie 26 czerwca o godzinie 21:00. Drugi to spotkanie Walia - Dania, które odbędzie się na Johan Cruijff Arenie w Amsterdamie 26 czerwca o godzinie 18:00.

Nietypowa rehabilitacja Krzysztofa Piątka. Nad nogą pracował... okiemNietypowa rehabilitacja Krzysztofa Piątka. Nad nogą pracował... okiem

Wiemy także kiedy i na jakich stadionach zagrają Belgia i Holandia, ale nie wiadomo jeszcze z kim. Belgowie zagrają 27 czerwca o godzinie 21:00 na Estadio La Cartuja w Sewilli z jedną z drużyn z trzecich miejsc. Holendrzy natomiast zagrają 27 czerwca o godzinie 18:00 na Puskas Arenie w Budapeszcie i również z jedną z drużyn z trzecich miejsc.

Więcej o: