"Duńczycy włączyli guzik atomowy" - zachwyty nad "skrzywdzonymi przez los i UEFA"

"Duńczycy włączyli guzik atomowy", "Skrzywdzeni przez los, przez UEFA, dziś przez sędziego. A oni grają piękny, ofensywny futbol" - tylko część komentarzy po pięknym triumfie Danii nad Rosją 4:1.

Wynikowi z Sankt Petersburga, gdzie Belgowie mierzyli się z Finami (2:0), przysłuchiwali się kibice reprezentacji Danii. Choć przed ostatnią kolejką ich drużyna zajmowała ostatnie miejsce w grupie bez punktu na koncie, to w poniedziałek mogła awansować nawet na drugie miejsce. Mogła, bo tyle samo punktów miały Finlandia i Rosja. Duńczycy swoją szansę wykorzystali perfekcyjnie. Dania rozbiła Rosję 4:1 i awansowała do 1/8 finału Euro 2020.  Wyniki ostatniej kolejki sprawiły, że Belgowie z kompletem punktów zajęli 1. miejsce w grupie. Duńczycy, dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu w meczach z Rosją i Finlandią, zajęli 2. miejsce. Warto tu przypomnieć, że zaczęli oni turniej bardzo dramatycznie. W pierwszym meczu z Finlandią Christian Eriksen padł na murawę i doznał zatrzymania akcji serca. Dzięki szybkiej akcji ratunkowej zawodnik został uratowany, ale Dania rozbita tym wydarzeniem przegrała z Finlandią i Belgią. Jednak dzięki zwycięstwu z Rosją to historia ma happy end. Kibice i dziennikarze są pod wielkim wrażeniem "duńskiego dynamitu".

Zobacz wideo Bednarek będzie grał. Łukasz Fabiański jeszcze nie gotowy

Świat zachwyca się węgierskimi kibicami. Ale prawda o Świat zachwyca się węgierskimi kibicami. Ale prawda o "Brygadzie Karpackiej" jest brutalna

- Duńczycy włączyli guzik atomowy - napisał Andrzej Twarowski z Canal +.

- Kłopoty, kłopoty Rosji. Potężne hammerfisty spadają na jej głowę - pisał w trakcie meczu Filip Kapica z Eleven Sports.

- Wyrwała to sobie Dania, piękny mecz. I mam wrażenie, że cały turniej, póki co jeden z najlepszych w ostatnim czasie, świetnie się kolejna faza zapowiada - dodaje Michał Borkowski z Kanału Sportowego.

- Skrzywdzeni przez los, przez UEFA, dziś przez sędziego. A oni grają piękny, ofensywny futbol, w 1/8 finału zagrają z Walią i w swojej połówce drabinki unikają Włochów, Belgów i (pewnie) Francuzów. Nie zdziwię się, jak Dania dojdzie do półfinału. A może i dalej. Piękna historia - pisze Kuba Radomski z "Przeglądu Sportowego".

Portal Squawka przypomina, że Dania co najmniej cztery gole strzeliła poprzednio w 1984 roku, gdy ograła 5:0 Jugosławię.

Eden Hazard szczerze w belgijskie prasie: Nie byłem i nie będę Cristiano Ronaldo w Realu Madryt Eden Hazard szczerze w belgijskie prasie: Nie byłem i nie będę Cristiano Ronaldo w Realu Madryt

O awans do ćwierćfinału Dania zagra z Walią, którą w grupie A wyprzedzili tylko Włosi.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu oraz największym ekranie LED w Warszawie. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, ekran przy Placu Unii, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl.

Więcej o: