Andrzej Gmitruk: Najlepszy rywal dla Adamka? David Haye

- Nie bracia Kliczko, a David Haye powinien być najbliższym rywalem Tomasza Adamka - powiedział w Radiu TOK FM Andrzej Gmitruk. Były trener ?Górala?, który w weekend pokonał Michaela Granta, uważa że Brytyjczyk byłby wygodniejszym rywalem dla Polaka.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Tych zagrożeń w przypadku Haye nie ma aż tyle, co w przypadku Ukraińców. Ma szybkie nogi, ale jest zdecydowanie mniej odporny na ciosy, bo przecież też kilka razy siedział na deskach. To byłaby wielka szansa dla Tomka - stwierdził Gmitruk w TOK FM.

David Haye stoczył 25 walki. Przegrał tylko raz, a 22 starcia wygrał przed czasem. Jest aktualnym mistrzem świata organizacji WBA. - Są podobni gabarytami i to powinno pomóc Adamkowi - mówił Gmitruk, który chwalił sposób wchodzenia naszego boksera do wagi ciężkiej. - To jest pewien proces i nie da się ot tak przejść do kategorii ciężkiej i być jak pączek w maśle. To wymaga dużo pracy i Tomek krok po kroku ją wykonuje.

- Polak do tej pory stoczył 4 walki w wadze ciężkiej. Nie licząc Andrzeja Gołoty, wszystkie trwały pełnych 12 rund. - Pora więc na walkę o mistrzostwo, bo go na to stać. Ma charyzmę, jest ambitny i przede wszystkim uparty - mówił Gmitruk, który uważa, że Adamek nie potrzebuje już kolejnych przetarć przed walkami o mistrzostwa, bo takie sparingi z rywalami podobnymi do Michaela Granta są ryzykowne.

Szybkość i taktyka Adamka lepsza niż szybki prawy Granta Tomasz Adamek > z Kliczką w Niemczech? "To możliwe"

Więcej o: