Boks. Duva: Walka z Kliczko może odbyć się w USA

Kathy Duva - promotorka Tomasza Adamka - nie wyklucza, że planowany na przyszły rok pojedynek z jednym z dzierżących do spółki trzy pasy mistrzowskie wagi ciężkiej braci Kliczko odbędzie się na terenie Stanów Zjednoczonych. Szefowa Main Events oznajmiła, że odbyła już na ten temat wstępne rozmowy z grupą K2 i Ukraińcy przyznali, że jest to propozycja godna rozważenia.

- Zapytałam, czy walka w Stanach Zjednoczonych na dużym obiekcie byłaby dla nich interesująca i stwierdzili, że jest to ciekawa perspektywa. Oczywiście nie wykluczam wyjazdu do Niemiec na pojedynek z nimi, ale USA to też dobry teren. Bracia Kliczko co jakiś czas toczą walkę w USA, a starcie z pięściarzem, który ma tutaj mnóstwo fanów nie wydaje się pozbawione sensu. Jeśli pojedziemy do Niemiec, to będzie tam więcej Polaków niż na jego walkach w Prudential Center, przecież ich kraj jest zaraz obok, ale w Niemczech fani na trybunach rozłożą się mniej więcej po równo, a w USA wszyscy będą za Adamkiem - mówi Duva.

Bracia Kliczko swoje najbliższe pojedynki stoczą 11 września (Władimir) i 16 października (Witalij). Młodszy z nich, Władimir planuje jeszcze jeden zawodowy występ pod koniec roku. Obóz Tomasza Adamka kolejną walkę "Górala" zapowiedział na 6 listopada. Do konfrontacji Polaka z jednym z Ukraińców może dojść w pierwszym kwartale 2011 roku.

Więcej na www.ringpolska.pl

Więcej o: