Boks. Paweł Kołodziej walczy o dwa mistrzowskie pasy w Krynicy

Pojedynek notowanego w czołówkach światowych rankingów kategorii junior ciężkiej Pawła Kołodzieja będzie główną atrakcją gali boksu zawodowego "Wojak Boxing Night" organizowanej 5 marca w Krynicy.

Pierwotnie rywalem Polaka miał być francuski mistrz świata federacji WBA, jednak wycofał się on z walki i ostatecznie w swoim rodzinnym mieście Kołodziej zmierzy się z innym rywalem, a stawką boju będą regionalne pasy WBA International i WBC Baltic.

- Nie znam jeszcze nazwiska przeciwnika, ale powinien być to ktoś mocny. Muszę wygrywać kolejne pojedynki, bo czekam na swoją mistrzowską szansę - mówi Kołodziej, który obecnie przebywa na zgrupowaniu w Zakopanem.

W Krynicy wystąpi także kilku innych czołowych polskich pięściarzy zawodowych, którzy zaprezentują się w potyczkach rankingowych: numer 2 rankingu WBC wagi półciężkiej Dawid "Cygan" Kostecki, były mistrz Europy kategorii półśredniej Rafał Jackiewicz, młodzieżowy czempion WBC wszechwag Andrzej Wawrzyk, a także Krzysztof Bienias i Maciej Miszkiń.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?

Więcej o: