Boks. Kliczko dostał zielone światło od IBF

Lindsey Tucker z International Boxing Federation potwierdza, że Władimir Kliczko (54-3, 48 KO) poinformował organizację o planach walki unifikacyjnej z czempionem WBA - Davidem Haye (24-1, 22 KO).

Federacja IBF jest zaangażowana w negocjacje dotyczące owego starcia. Stronę Anglika reprezentują Sauerland Event i Adam Booth.

W obliczu porozumienia na linii IBF-Kliczko, obowiązkowa obrona z Aleksandrem Powietkinem (19-0, 14 KO) opóźni się o kolejnych kilka miesięcy. Pierwotny termin na podpisanie kontraktów miał przypaść na 26 kwietnia.

- Działamy zgodnie z naszymi zasadami. Walka unifikacyjna zawsze jest ważniejsza od obowiązkowej obrony - powiedział Tucker.

Tymczasem David Haye wyraził chęć zmierzenia się z bratem Władimira, jeszcze w tym roku. Pojedynek z zasiadającym na tronie WBC królewskiej kategorii, Ukraińcem Witalijem Kliczko (39-2, 37 KO) miałby się odbyć na stadionie.

- Planujemy mega walkę na stadionie Wembley. Przed 90 tysiącami fanów będzie to walka, na którą czeka bokserski świat. Wembley to nie Schalke, Wembley byłoby piekłem dla Witalija.- cytuje "Bild" Hayemakera, który jak pamiętamy w zeszłym roku dwukrotnie wycofywał się z batalii z braćmi Kliczko.

Więcej o boksie na www.bokser.org ?

Więcej o: