Podpisano kontrakt na rewanżową walkę Tyson Fury - Deontay Wilder!

Dyrektor generalny grupy Top Rank, Todd DuBoef twierdzi, że kontrakty na rewanżową walkę mistrza świata WBC Deontaya Wildera (41-0-1, 40 KO) z mistrzem linearnym Tysonem Furym (28-0-1, 20 KO) zostały już podpisane.

- Stoimy u progu bokserskiego renesansu. Zrealizujemy potencjał, jaki leży w osobowościach Fury'ego i Wildera, przedstawimy je szerokiej publiczności, temu rodzajowi widza, który kochał boks lata temu. Zanim Fury i Wilder ponownie wejdą do ringu, będą wielkimi gwiazdami, o których będzie się mówiło w każdym amerykańskim domu - powiedział DuBoef, który wraz z Bobem Arumem steruje grupą współpromującą Fury'ego.

Zobacz wideo

Walka Fury vs Wilder II będzie realizowana wspólnymi siłami ludzi z Top Rank i przedstawicieli projektu PBC (Premier Boxing Champions), którym zarządza Al Haymon. Mówi się, że promotorzy celują w system PPV i wspólną transmisję na antenach stacji ESPN i FOX. Kolejne miesiące mają być budowaniem atmosfery przed wielkim pojedynkiem, do którego powinno dojść w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jesienią Wilder ma drugi raz walczyć z Luisem Ortizem, a Fury szuka rywala na podobny termin. Według Boba Aruma jest natomiast możliwe, że do walki ''Bronze Bombera'' z ''Królem Cyganów'' dojdzie jeszcze w tym roku. Więcej o boksie przeczytasz na bokser.org.