Jak powiedział, tak zrobił. Max Verstappen z nowym numerem. F1 czekała 9 lat

Max Verstappen zgodnie z zapowiedziami podjął decyzję o zmianie swojego numeru startowego z 33 na 1. Taki przywilej przysługuje tylko aktualnym mistrzom świata.

Nieco opadły już emocje, bo zdecydowanie najciekawszym sezonie Formuły 1 ostatnich lat. Po wielu sezonach absolutnej dominacji Lewisa Hamiltona, w końcu doczekaliśmy się godnego przeciwnika dla Brytyjczyka, którym został Max Verstappen. Holender dosłownie dopiero na ostatnim okrążeniu sezonu 2021 zapewnił sobie mistrzostwo, kończąc wieloletnią hegemonię Hamiltona.

Zobacz wideo "Djoković jest największym sportowcem w naszym kraju. Wszyscy jesteśmy po jego stronie"

Ważna decyzja Maxa Verstappena. Pierwsza taka zmiana od dziewięciu lat

Obecnie w Formule 1 trwają intensywne przygotowania do nowego sezonu, który rozpocznie się już za dwa miesiące w Bahrajnie. Wszystkie oczy są zwrócone oczywiście znów na dwóch zawodników, którzy zapewne ponownie stoczą niezwykle emocjonującą walkę o tytuł, czyli Maxa Verstappena i Lewisa Hamiltona.

26 września. Finałowy mecz Sparta Wrocław vs. Motor Lublin.Polski Ład uderzy w sportowców. "Na koncie na pewno pozostanie mniej pieniędzy"

Verstappen zwrócił na siebie sporą uwagę w czwartek, oficjalnie potwierdzając wcześniejsze zapowiedzi dotyczące zmiany numeru startowego. Holender poinformował, że skorzystał z przywileju przysługującego aktualnym mistrzom świata i zmienił swój numer z "33" na "1". - Jak widać, ten kask ma nieco więcej złota. Lew na górze jest w całości pokryty złotem, na tylnym spoilerze jest numer "1". Poprosiłem też, aby umieszczono z tyłu małą gwiazdkę, co ma symbolizować wygrane mistrzostwo - powiedział Verstappen na nagraniu, na którym zaprezentował kask na nowy sezon już z nowym numerem.

Adrien Fourmaux po wypadkuGroźny wypadek w Rajdzie Monte Carlo. Samochód poleciał w ogromną przepaść [WIDEO]

Obecność numeru "1" na torze dawno nie miała miejsca w Formule 1. Seryjnie zdobywający mistrzostwa Lewis Hamilton nie decydował się na ten ruch, chcąc promować swoją markę pod numerem "44". Po raz ostatni z przywileju zmiany numeru na "jedynkę" skorzystał Sebastian Vettel w 2013 roku.

Więcej o: