Życiowy sukces Izabeli Marcisz! Justyna Kowalczyk natychmiast zdradziła sekret sukcesu

Izabela Marcisz wyrównała swój rekord życiowy! Polka zajęła 29. miejsce w biegu techniką klasyczną na dziesięć kilometrów ze startu wspólnego w Val Mustair.

Izabela Marcisz znakomicie rozpoczyna 2021 rok. W drugim etapie Tour de Ski nasza zawodniczka zajęła 29. miejsce i zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie Pucharu Świata. 

Zobacz wideo Kamil Stoch wymownie skomentował zamieszanie z wykluczeniem polskich skoczków

To duży sukces 20-letniej biegaczki, która wyrównała najlepszy wynik w karierze. Poprzednio 29. pozycję zajęła w 2019 roku w ostatnim biegu cyklu Ruka Triple na 10 kilometrów stylem dowolnym w Kuusamo.

Justyna Kowalczyk-Tekieli ujawnia sekret sukcesu Izabeli Marcisz

Sukces Marcisz doceniła Justyna Kowalczyk-Tekieli. Ujawniła ona szczegóły sukcesu młodej zawodniczki. – Do kogo zaraz po Drezden przyjechała ratować sezon Izka Marcisz? Do Trenera Wierietielnego. Cała przerwę świąteczną pracowali. Dziś pierwsze pkt w sezonie. Brawo! – napisała na Twitterze nasza mistrzyni.

Bieg w Val Mustair wygrała Linn Svahn, która dzień wcześniej triumfowała również w sprincie. Na podium Szwedka wyprzedziła Juliję Stupak z Rosji i Amerykankę Jesse Diggins.