Życiowy sukces Kalety, pierwsze punkty PŚ w karierze! Najlepszy wynik Polek od pięciu lat

Jakub Balcerski
Monika Skinder i Weronika Kaleta awansowały do ćwierćfinału sprintu stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Davos! Ta druga zdobędzie swoje pierwsze punkty PŚ w karierze! To najlepszy wynik polskich biegaczek od ponad pięciu lat, bo wtedy ostatni raz w czołowej "30" znalazły się dwie Polki. W ćwierćfinale pobiegnie także Maciej Staręga.

Monika Skinder w eliminacjach zajęła 17., a Weronika Kaleta 24. miejsce. Ta pierwsza awansowała do ćwierćfinału z czasem 2:47:74 i stratą 7,71 sekundy do najlepszej Rosie Brennan. W kolejnej fazie zawodów Skinder wystartuje wraz z Evą Urevc, Hristiną Matsokiną, Hailey Swirbul, ALiną Meier i Nadine Herrmann.

Zobacz wideo Co się dzieje z Barceloną? "Oczekiwałbym od Koemana trochę samokrytyki"

Wielki sukces polskich biegaczek! Kaleta z pierwszymi punktami w karierze! Tak dobrze nie było od pięciu lat

Kaleta, dzięki czasowi 2:49:32 zapewniła sobie pierwsze punkty w karierze. Wcześniej najlepszą pozycję w PŚ także wywalczyła w Davos w Szwajcarii - 47. miejsce w zeszłym sezonie. W swoim ćwierćfinale pobiegnie z Gretą Laurent, Laurien van der Graaf, Terezą Beranovą, Laurą Gimmler i Yulią Stupak. 

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem.Monika Skinder z najlepszym wynikiem w karierze! Zabrakło 0,2 sekundy

To najlepszy wynik polskich biegaczek od marca 2015 roku, gdy w zawodach w Lahti punktowały Sylwia Jaśkowiec, która była 21. i Ewelina Marcisz, która skończyła rywalizację na 27. miejscu. A świetny wynik w eliminacjach sprintu w Davos miał także Maciej Staręga. Z 18. czasem (2:24:22) też trafił do ćwierćifnału, w którym zaprezentuje się u boku Jamesa Clintona Schoonmakera, Romana Schaada, Artem Maltseva, Renauda Jaya i Dario Cologni. 

Justyna Kowalczyk-TekieliJustyna Kowalczyk-Tekieli rozwiązała sprawę obrzydliwego wpisu. "Mam nadzieję, że kiedyś panią spotkam"

Kiedy ćwierćfinały sprintu podczas PŚ w Davos?

Monika Skinder już raz punktowała w sprincie PŚ w tym sezonie - była 16. w Ruce, co było jej najlepszym wynikiem w karierze. Biegi Polek w Davos zaplanowano na 14:01 w przypadku Skinder i na 14:07 w przypadku Weroniki Kalety. Maciej Staręga ma wystartować o 14:22. Zawody można śledzić na kanale Eurosport 1. 

Szedł na wojnę z szefami, rywalkami Kowalczyk i sędziami. Szedł na wojnę z szefami, rywalkami Kowalczyk i sędziami. "Doprowadził nas do psychozy". Trener Aleksander Wierietielny