"Zawiść hard level" - Justyna Kowalczyk zwróciła uwagę polskim kibicom. Przynajmniej niektórym

Patricija Eiduka zajęła najlepsze w karierze, ósme miejsce podczas biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Łotyszka, która trenuje razem z polskimi biegaczkami w grupie Martina Bajcicaka i Justyny Kowalczyk-Tekieli została pochwalona przez trenerkę, ale pod jej wpisem na Twitterze pojawiły się komentarze obrażające Eidukę. - Zawiść hard level - odpowiedziała Kowalczyk-Tekieli.

Łotyszka zajęła ósme miejsce w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Davos, a po wbiegnięciu na metę przez chwilę była nawet trzecia. 

Zobacz wideo Kapitalna interwencja Bartłomieja Drągowskiego. Trener rywali aż złapał się za głowę [ELEVEN SPORTS]

Fenomenalny występ Łotyszki trenującej w polskiej grupie biegaczek! Kowalczyk-Tekieli wzruszona

To fenomenalny rezultat zawodniczki, która trenuje z grupą polskich biegaczek prowadzonych przez Martina Bajcicaka i Justynę Kowalczyk-Tekieli. Dołączyła do niej w 2019 roku. - Nie miała się gdzie podziać i poprosiła o pomoc. Jak się okazało, ona pomaga też nam. Partnerkę ma w niej Izka Marcisz - mówiła dla sport.onet.pl Kowalczyk-Tekieli. Teraz cieszyła się jej sukcesem na Twitterze. - Moja dzieczyna! Aż mi łzy pociekły! - pisała. 

Polskie biegaczki z najlepszymi wynikami w karierze! Skinder zabrakło 0,43 sekundy!Polskie biegaczki z najlepszymi wynikami w karierze! Skinder zabrakło 0,43 sekundy!

Oburzające komentarze pod wpisem Kowalczk-Tekieli. "A tu cudze dziewczyny"

Komentarze pod jej wpisem były obraźliwe dla Patriciji Eiduki. - A tu cudze dziewczyny... Pomyśleć, że jeszcze rok temu Iza mogła być lepsza od Łotyszki - napisał jeden z komentujących, wskazując wyniki Polek w tym samym biegu. - Ależ jesteś człowieku wredny! Nie wolno sie cieszyć z dobrego biegu dziewczynki, którą się od dwóch lat prowadzi. Lepiej stąd wyjdź, bo to okropne. Iza wie, czemu jest tak słabo, jej trener również - odpowiedziała mu Kowalczyk-Tekieli. 

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem.Życiowy sukces Kalety, pierwsze punkty PŚ w karierze! Najlepszy wynik Polek od pięciu lat

- Już któryś z szanownych tłiterowiczów się czepia, że cieszę się z sukcesu podopiecznej. "Niestety" podopieczna jest Łotyszką, więc nie mam prawa się cieszyć. Mogę się cieszyć tylko z sukcesów Polek. Naprawdę? Zawiść hard level - napisała na Twitterze Justyna Kowalczyk-Tekieli. - Każda z dziewcząt może korzystać z mojej wiedzy do woli - zaznaczyła.

Do tej pory największym osiągnięciem w karierze Eiduki było czwarte miejsce podczas zeszłorocznych mistrzostw świata juniorów w Oberwiesenthal. Do tej pory jej najlepszym wynikiem w Pucharze Świata było 27. miejsce z zeszłego sezonu w Novym Mescie na Moravach, gdy po raz pierwszy wywalczyła punkty najważniejszego cyklu FIS. Polskie zawodniczki w Davos zaprezentowały się nieco gorzej, bo najlepsza Izabela Marcisz skończyła bieg na 35. miejscu, a Weronika Kaleta i Monika Skinder były odpowiednio na 39. i 42. miejscu. Wcześniej Skinder i Kaleta zaliczyły jednak życiowe wyniki w sprincie stylem klasycznym rozgrywanym w sobotę.  

Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich w Zakopanem.Monika Skinder z najlepszym wynikiem w karierze! Zabrakło 0,2 sekundy