MŚ Seefeld 2019. Rozczarowujący występ polskich biegaczy i biegaczek w sprincie na MŚ

Nie udało się naszym reprezentantom i reprezentantkom zakwalifikować się do finałowych zawodów w sprincie techniką dowolną. Największym rozczarowaniem jest występ Macieja Staręgi, który zajął 31. miejsce i nie awansował do ćwierćfinałów.

Kwalifikacje wygrali Maja Dahlqvist (Szwecja) oraz ex aequo Siergiej Ustiugow (Rosja) i Viktor Thorn (Szwecja)

Dahlqvist na mecie wyprzedziła Szwajcarkę Nadine Faehndrich i swą rodaczkę Hannę Falk. Wśród Polek najlepsza okazała się Weronika Kaleta (46. pozycja), miejsce niżej uplasowała się Urszula Łętocha, Monika Skinder zajęła 55. pozycję, zaś Izabela Marcisz – 56.

U mężczyzn nie tylko na pierwszym miejscu uplasowało się dwóch zawodników – trzecie miejsce podzielili Szwed Calle Halfvarsson i Norweg Finn Haagen Krogh, zaś piąte dwójka faworytów – Federico Pellegrino (Włochy) i Johannes Hoesflot Klaebo (Norwegia). Dwóch zawodników zajęło też 29. miejsce, a niestety tuż za nimi – na pozycji 31. – mimo niewielkiej straty (+7,47 sek.) znalazł się Maciej Staręga. Bracia Bury zajęli dalsze pozycje – Dominik był 48., zaś Kamil – 63.