Łukasz Kubot w trzeciej rundzie Wimbledonu. Pewne zwycięstwo w dwóch setach

Łukasz Kubot zakwalifikował się wraz ze swoim deblowym partnerem do trzeciej rundy Wimbledonu. Polak i Brazylijczyk pewnie pokonali Holenderski duet 6:2, 6:4.

Sander Arends i Matwe Middelkoop mierzyli się w drugiej rundzie Wimbledonu 2021 z Łukaszem Kubotem i Marcelo Melo. Holendrzy zostali rozstawieni zdecydowanie dalej w porównaniu z polsko-brazylijskim duetem, bo na 35. pozycji. Kubot i Melo z kolei startowali z 8. miejsca i to oni byli faworytami tego spotkania.

Zobacz wideo "Iga Świątek uczy się od Mattek-Sands. W przyszłości mogą wygrać jakiegoś szlema"

Łukasz Kubot w trzeciej rundzie Wimbledonu w deblu. Pewne zwycięstwo w drugim meczu Wielkiego Szlema

Pierwszy set poszedł w miarę gładko i pod dyktando polski-brazylijskiego duetu. Łukasz Kubot i Marcelo Melo dwukrotnie przełamali serwisy Holendrów na 2:1 i 5:2. Następnie utrzymali swoje podania pewnie pokonując rywali 6:2. W drugim secie gra była zdecydowanie bardziej wyrównana. Sander Arends i Matwe Middelkoop wygrali cztery gemy, a kluczowym momentem drugiego seta było przełamanie w gemie na 4:3.

Iga Świątek ocenia swoją grę. 'Zyskuję pewność siebie'Iga Świątek zdecydowanie oceniła swoją grę na Wimbledonie

Polak i Brazylijczyk mogli dużo wcześniej wcześniej wywalczyć końcowe zwycięstwo przy stanie 5:3. Holendrzy utrzymali jednak prowadzenie, jednak nie na długo. Ardens i Middelkoop punkty stracili serwisie Kubota. Ostatecznie to polsko-brazylijski duet doprowadził wynik do końca wygrywając drugiego seta 6:4.

Debel Łukasz Kubot - Marcelo MeloŁukasz Kubot w drugiej rundzie Wimbledonu. 12:0! - niesamowita końcówka

W trzeciej rundzie Łukasz Kubot i Marcelo Melo zmierzą się z duetem Alastair Gray oraz Aidan McHugh, którzy pokonali w piątek Lloyda Grasspoola i Harriego HEliovaara 2:0 (7:6, 6:3). Warto dodać, że mecze trzeciej rundy Wimbledonu będą rozgrywane w zasadzie do trzech wygranych setów. Organizatorzy Wielkiego Szlema podjęli taką decyzję ze względu na to, że skrócone zostały mecze w pierwszej części debla. 

Więcej o: