Jest lista na Wimbledon. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozstawieni

W środę opublikowana została lista zgłoszeń na wielkoszlemowy Wimbledon, który zostanie rozegrany w dniach 28 czerwca - 11 lipca. W turnieju weźmie udział trójka Polaków - Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz. Kamiil Majchrzak natomiast weźmie udział w eliminacjach.

Już na przełomie czerwca i lipca tradycyjnie będziemy świadkami kulminacyjnego momentu sezonu na kortach trawiastych, czyli wielkoszlemowego Wimbledonu. Prestiżowy turniej w Londynie rozpocznie się 28 czerwca, a zakończy się 11 lipca. Po raz pierwszy od dawna przerwa pomiędzy Roland Garros a Wimbledonem skrócona została z trzech do dwóch tygodni. Wszystko spowodowane jest przez pandemię Covid-19, która doprowadziła w zeszłym roku do odwołania rywalizacji w Londynie.

Zobacz wideo Ile zarabia Iga Świątek? To fenomen sportowy, ale też marketingowy [Studio Biznes]

Roland Garros. Iga Świątek na dachu galerii handlowej Lafayette, z Wieżą Eiffla w tleIle zarabia Iga Świątek? Polka już rozbiła bank. To fenomen nie tylko sportowy

Trójka Polaków zagra na Wimbledonie. Świątek i Hurkacz będą rozstawieni

W środę organizatorzy Wimbledonu 2021 ogłosili oficjalną listę zgłoszeń na turniej. W rywalizacji kobiet wezmą udział dwie Polki - Iga Świątek i Magda Linette. Pierwsza z pań będzie rozstawiona w tym turnieju nawet jeżeli nie uda jej się obronić tytułu na kortach Rolanda Garrosa. Na liście znalazła się cała czołówka rankingu WTA z Ashleigh Barty, Naomi Osaką i Simoną Halep na czele. Listę oczekujących do wejścia do turnieju głównego otwiera 101. na świecie Rumunka Ana Bogdan. 

W rywalizacji mężczyzn spośród Polaków pewny udziału jest tylko Hubert Hurkacz. 24-latek będzie rozstawiony podobnie jak Iga Świątek. W eliminacjach wystąpi natomiast drugi z naszych tenisistów Kamil Majchrzak. W przeciwieństwie do rywalizacji w zbliżającym się Roland Garros, 25-latek nie będzie mógł skorzystać z tzw. zamrożonego rankingu. Wśród mężczyzn także zobaczymy całą czołówkę rankingu - Novaka Djokovicia, Daniiła Miedwiediewa i Rafaela Nadala. W turnieju weźmie udział także Roger Federer, dla którego rywalizacja na kortach trawiastych zawsze jest priorytetem. 

Zeszłoroczna edycja Wimbledonu miała się odbyć w dniach 29 czerwca - 12 lipca, ale musiała zostać odwołana po raz pierwszy od II wojny światowej z powodu pandemii Covid-19. Organizatorzy zdołali się jednak w porę ubezpieczyć na wypadek działań wirusa i otrzymali ogromne odszkodowanie. W tym roku turniej ma zostać rozegrany, ale z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Iga Świątek zdradza, z kim pragnie zmierzyć się na korcie. Iga Świątek zdradza, z kim pragnie zmierzyć się na korcie. "Marzę o tym, to legenda"

Więcej o: