Tenisista dożywotnio zdyskwalifikowany za korupcję! Wcześniej ukarano jego brata

Egipski tenisista Youssef Hossam został dożywotnio zdyskwalifikowany za ustawianie meczów. To nie pierwsza tego typu sankcja w rodzimie Hossamów, bo wcześniej ukarany został jego starszy brat Karim.

Youssefowi Hossamowi monitorująca ryzyko korupcji w tenisie organizacja Tennis Integrity Unit (TIU) udowodniła aż 21-krotne złamanie przepisów. 21-latkowi, który uważany był za duży talent, jako pierwszy Egipcjanin w historii dostał się do TOP-10 światowego rankingu juniorów, dwa lata temu był już na 291. miejscu w rankingu ATP, udowodniono osiem przypadków ustawienia meczów i sześć przypadków ułatwiania obstawiania jego spotkań. Tenisista miał także dwukrotnie nakłaniać innych graczy do tego, by celowo odpuszczali swoje spotkania. Trzykrotnie nie zgłosił do odpowiednich organów propozycji korupcyjnych oraz dwukrotnie odmówił współpracy z TIU.

Zobacz wideo Świątek-Kubot to para na medal w Tokio?

Rodzinny biznes Hossamów

Wszystkie czyny korupcyjne miały miejsce w latach 2015-2019. Rok temu Egipcjanin został zawieszony i toczyło się przeciwko niemu postępowanie, które właśnie się zakończyło. Wyrok już zapadł: Hossam ustawiał mecze i zarabiał w ten sposób pieniądze na zakładach bukmacherskich. A kara jest wyjątkowo bolesna, bo Egipcjanin został dożywotnio zdyskwalifikowany. Tak samo, jak wcześniej jego starszy o pięć lat brat Karim, który także grał w tenisa i także ustawiał mecze.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: