Brazylijski tenisista dożywotnio zdyskwalifikowany za ustawianie meczów

Brazylijski tenisista Joao Souza został dożywotnio zdyskwalifikowany za ustawianie meczów i korupcję - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa.

Joao Souza był tymczasowo od marca zeszłego roku. Postawiono mu wtedy zarzut odpuszczenia meczu w challengerze rozgrywanym w Meksyku (Morelos). Po kilku miesiącach śledztwa okazało się jednak, że Brazylijczyk ma więcej tego typu występków. Wyszło na jaw, że w latach 2015-2019 ustawiał mecze nie tylko w Meksyku, ale także w Brazylii, USA oraz Czechach. Jakby tego było mało, do odpuszczania pojedynków miał zachęcać też innych graczy.

Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Zobacz wideo

31-letni Souza, który najwyżej w światowym rankingu był 69. (kwiecień 2015), przesłuchiwany był w Londynie. Usłyszał już wyrok. Kara jest surowa, bo Brazylijczyk został dożywotnio zdyskwalifikowany. Ma zakaz wstępu na wszelkie imprezy organizowane przez władze światowego tenisa, do tego musi zapłacić 200 tys. dolarów grzywny.

Souza wygrał w karierze dziewięć imprez rangi ATP (Challenger Tour). Występował również na turniejach rozgrywanych w Polsce (m.in. na Pekao Szczecin Open w 2011 roku).