Angelique Kerber - Niemka spod Poznania

24-letnia tenisistka urodziła się w Bremie ale trenuje w podpoznańskim Puszczykowie i większość czasu między turniejami spędza w Polsce. Z półfinałową rywalką w Wimbledonie, Agnieszką Radwańską, porozmawia po polsku.

Decydująca faza Wimbledonu:    mężczyźni ?   &nbspkobiety ? 

Ósma w rankingu WTA tenisistka (Radwańska zajmuje 3. miejsce) jest aktualnie najwyżej notowaną Niemką w kobiecym tenisie. Dzieje się tak choć Kerber w domu przeważnie mówi po polsku, a większość jej rodziny mieszka w naszym kraju. Jej ojciec Sławomir Kerber sam kiedyś grał w tenisa. Dziadek od strony mamy, Janusz Rzeźnik założył dla wnuczki pod Poznaniem centrum tenisowe, które na jej cześć nazwał "Angie", a Angelique tam trenuje. Paweł Ostrowski i Mariusz Dermont, którzy do niedawna trenowali Kerber, zwracali się do niej "Ania".

Jako juniorka reprezentowała Polskę. W barwach poznańskiej Olimpii była nawet mistrzynią naszego kraju do lat 14. Potem jednak m.in. reprezentowała Niemcy w Pucharze Federacji. Już kilka lat temu powstał pomysł, by z powrotem zagrała w biało-czerwonych barwach. Polskie tabloidy skrytykowały nawet Polski Związek Tenisowy, że nic nie robi w tej sprawie.

- Był taki moment, kiedy rozważałam grę dla Polski - wytłumaczyła niedawno sama tenisistka w rozmowie z serwisem sportowefakty.pl. - Myślę, że zostałam w Niemczech, bo całe życie tam grałam i zmiana spowodowałaby tylko dodatkowe komplikacje. O PZT nie powiem nic złego [śmiech]. Po prostu zdecydowałam ostatecznie, że nie chcę już nic zmieniać, najmłodsza nie jestem - mówiła.

Wtedy Kerber znajdowała się w rankingu WTA około rekordowego w karierze 20. miejsca. Zajmowała je głównie dzięki jesiennemu półfinałowi US Open (wcześniej nigdy w wielkim szlemie nie przeszła trzeciej rundy. W tym sezonie ma za sobą już ćwierćfinał Roland Garros, a w czwartek zagra w półfinale Wimbledonu.

Życiowy sukces Agnieszki Radwańskiej ?

Więcej o: