Światowa prasa po Gran Derbi: Ibrahimovic uwolnił swoją drużynę ze szponów Madrytu

Perfekcyjna Barcelona pokonała 1:0 gwiazdorski Real Madryt w meczu na szczycie Primera Division. Tym wydarzeniem żyły media z całego świat, analiz spotkania więc nie brakuje.

Zobacz trafienie Zlatana - Zczuba.tv  ?

- Barcelona i Real pokazały coś, co jest w sprzeczności z ich reputacją. Oba zespoły grały zdyscyplinowaną, nastawioną na obronę piłkę - analizuje mecz "L'Equipe", najbardziej opiniotwórczy dziennik sportowy we Francji.

Gazeta jest pod wrażeniem kapitalnej gry Zlatan Ibrahimovica. - Szwed uwolnił swoją drużynę ze szponów Madrytu - czytamy w poniedziałkowym wydaniu.

- Gra Barcelona wyglądała na bardziej płynną po obu stronach boiska, ale przed przerwą to Real był po prostu bardziej niebezpieczny - pisze amerykański ESPN. Dziennikarze zauważają, że wszystko odmieniło się w drugiej połowie za sprawą Ibrahimovica.

- Na nocnym niebie nad Camp Nou rozbłysnęły wczoraj błyskawice, deszcz płynął niczym biblijne potoki - pisze o epickiej scenerii "Gran Derbi" brytyjski "The Times". - Ta wygrana wyniosła Barcelonę z powrotem na szczyt La Liga, zaś Real zrzuciła na drugie miejsce.

- Podobnie jak w poprzednich spotkaniach Real padł w połowie drogi, zrobił sobie przerwę na odpoczynek, miał wspaniały początek i koniec. Barcelona zwyczajnie przejęła inicjatywę we właściwym momencie - pisze największy hiszpański dziennik "El Pais".

Barcelona pokonała Real dzięki trafieniu Zlatana Ibrahimovica w drugiej połowie. Szwed pięć minut po wejściu na boisko strzelił piękną bramkę. Barcelona ostatnie pół godziny grała w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał Busquets. Mimo to Real nie odrobił strat, a zespół z Katalonii został nowym liderem Primera Division.

Bakero: sukcesy Barcelony to kwestia pewnego cyklu "Barca nie zdradziła kibiców" - Europa po Gran Derbi >

Więcej o: