Lionel Messi dostał Złotą Piłkę

Argentyńczyk Lionel Messi otrzymał tytuł najlepszego piłkarza grającego w Europie. Zawodnik Barcelony wygrał z największą przewagą w historii.

Za co Leo Messi dostał złotą piłkę - Zczuba.tv ?

 

Lionel Messi został szóstym piłkarzem Barcelony, który otrzymał "Złotą Piłkę" - coroczną nagrodę w konkursie organizowanym przez słynny piłkarski magazyn "France Football".

Ostatnim graczem Barcy, którego wyróżniło francuskie pismo był w 2005 roku Ronaldinho. Messi w tym roku pokonał Cristiano Ronaldo i swojego kolegę z zespołu - Xaviego.

Bakero: Ronaldo to piłkarz kompletny, Messi to artysta Rozmiary zwycięstwa w plebiscycie są najwyższe w historii. Messi zdobył 473 z 480 możliwych punktów i zdeklasował pozostałych rywali. Drugi w klasyfikacji Ronaldo otrzymał 233 pkt, a trzeci Xavi 170.

- Szczerze? Muszę przyznać, że czułem się jednym z faworytów, zwłaszcza po tak owocnym sezonie, jaki miałem z Barceloną. Mimo tego nie spodziewałem się, że wygram z taką przewagą. "Złota Piłka" jest dla mnie bardzo ważna. Wszyscy, którzy ją zdobyli, byli wielkimi piłkarzami, a niektórzy wspaniali gracze nie mają jej w swoim dorobku - powiedział szczęśliwy Messi.

Piłkarz Barcelony to pierwszy Argentyńczyk, któremu przyznano "Złotą Piłkę". Zespół z Katalonii zmonopolizował tegoroczną czołówkę plebiscytu. W pierwszej piątce rankingu znalazło się aż trzech piłkarzy Barcelony. Prócz Messiego i Xaviego, na czwartym miejscu uplasował się Andres Iniesta. Piąty był Samuel Eto'o - do niedawna piłkarz "Dumy Katalonii".

Wyniki plebiscytu (pierwsza dziesiątka)

Lista 30 nominowanych do Złotej Piłki ?