Michał i Marcin Żewłakowowie zagrają przeciw sobie w Lidze Mistrzów?

W piątek o 12 zacznie się losowanie IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W drabince mistrzowskiej może dojść do spotkania Michała (Olympiakos Pireus) i Marcina (APOEL Nikozja) Żewłakowów

Bracia grali ze sobą w reprezentacji, Polonii Warszawa, KSK Beveren i Excelsiorze Mouscron. Później Michał grał w Anderlechcie Bruksela i Olympiakosie, Marcin grał w kilku klubach belgijskich i francuskim Metz, a rok temu trafił do APOEL Nikozja. W poprzednim sezonie bracia świętowali mistrzostwa. Michał Grecji, a Marcin Cypru. Jeśli dziś zespoły trafią na siebie, bracia spotkają się na boisku pierwszy raz od siedmiu lat.

W drabince niemistrzowskiej może dojść do spotkania Arsenalu z Celtikiem lub Anderlechtem. W pierwszym wypadku Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny rywalizowaliby o fazę grupową LM z Arturem Borucem i Łukaszem Załuską. W drugim z Marcinem Wasilewskim.

Drabinka mistrzowska

Drabinka niemistrzowska

Polacy w IV rundzie eliminacji LM. Drabinka mistrzowska: Michał Żewłakow (Olympiakos), Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski, Adrian Sikora (wszyscy (APOEL Nikozja). Drabinka niemistrzowska: Łukasz Fabiański, Wojciech Szczęsny (obaj Arsenal), Artur Boruc, Łukasz Załuska (obaj Celtic), Marcin Wasilewski (Anderlecht). Polacy pewni udziału w fazie grupowej: Tomasz Kuszczak (Manchester United), Jerzy Dudek (Real Madryt), Rafał Murawski (Rubin Kazań).

Więcej o: