Radwańska wycofała się z Warsaw Open!

Agnieszka Radwańska zrezygnowała z startu w jedynym w Polsce turnieju rangi WTA z powodu kontuzji odniesionej podczas zawodów w Madrycie w zeszłym tygodniu.

O wycofaniu się Radwańskiej mówiło się od początku tygodnia. Uraz pleców, którego nabawiła się w pierwszej rundzie turnieju w Madrycie nie dawał jej spokoju. W sobotę została zbadana przez oficjalnego lekarza WTA, który wystawił jej specjalne zaświadczenie (tzw. medical), orzekające, że nie jest w stanie grać. Wycofując się bez takiego zaświadczenia, zapłaciłaby karę - nawet kilkanaście tys. dol. W niedzielę informację o rezygnacji Radwańskiej ogłosili organizatorzy turnieju.

Wycofanie się Radwańskiej spowodowało kilka zmian w "drabince" turnieju głównego. Jie Zheng, rozstawiona z numerem 3, zajęła miejsce najlepszej polskiej tenisistki i w I rundzie zagra z Olgą Goworcową. Na miejsce Chinki trafiła Sara Errani (nr 5), którą z kolei zastąpiła Cwetana Pironkowa (nr 9).

Kontuzja Radwańskiej otworzyła drzwi do turnieju głównego jeszcze jednej zawodniczce z eliminacji - tzw. szczęśliwej przegranej w ostatniej rundzie.

Rozlosowano drabinkę Warsaw Open. Szarapowa odpadnie w I rundzie? 

Więcej o: