W OKS liczą na rehabilitację piłkarzy

Piłkarze OKS zagrają w środę z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jeziorak podejmie u siebie drużynę ze Stróż

Olsztyn i Ostrowiec Świętokrzyski to miasta występujące w drugoligowych rozgrywkach grupy wschodniej, które w przeszłości gościły piłkę na najwyższym poziomie. KSZO to jeden z kilku zespołów zdegradowanych o klasę niżej za udział w tzw. aferze korupcyjnej. Obecnie drużyna z województwa świętokrzyskiego jest na dobrej drodze, by znów zaistnieć na piłkarskiej mapie Polski. To samo chciałoby się powiedzieć o gospodarzach dzisiejszego pojedynku, ale po wynikach łatwo wywnioskować, że w tym sezonie będzie to raczej niemożliwe.

W zespole rywali dosyć szybko i nieoczekiwanie nastąpiła zmiana szkoleniowca. W połowie września Andrzeja Wiśniewskiego (byłego szkoleniowca m.in. Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie), osiągającego dobre wyniki w tej klasie, zastąpił mający bardzo duże doświadczenie Wiesław Wojno. W środowisku piłkarskim pojawiły się plotki, że w tym przypadku chodziło przede wszystkim o sprawy pozasportowe.

W miniony weekend piłkarze KSZO zaliczyli remis w Łomży (1:1), dlatego - by zatrzeć niekorzystne wrażenie - chcą w Olsztynie zgarnąć komplet punktów. Po za tym wygrana oznacza, że drużyna nie straci bezpośredniego kontaktu z czołówką. Coś do udowodnienia mają także zawodnicy OKS, bo także ich wyprawa na Podlasie zakończyła się totalną klęską (1:5). I najważniejsze, żeby olsztynianie szybko zapomnieli o porażce i zamieszaniu wokół drużyny. Mowa o niepewnej przyszłości trenera Andrzeja Nakielskiego - póki co, to właśnie on poprowadzi piłkarzy w spotkaniu przeciwko KSZO a na ostateczne decyzje w swojej sprawie poczeka jeszcze do najbliższego piątku.

- Nie chcę komentować tego co się dzieje w ostatnim czasie, tylko skupić się na dalszej pracy z zespołem - mówi szkoleniowiec OKS. - Porażka z Ruchem Wysokie była za wysoka, popełnialiśmy zbyt proste błędy przede wszystkim w obronie.

Także dzisiaj nasza drużyna będzie częściowo osłabiona, bo nadal nie wystąpi kontuzjowany Arkadiusz Koprucki. Skręconą kostkę ma Paweł Łukasik, zaś Łukasz Suchocki jest przeziębiony. Do gry po absencji za żółte kartki wraca natomiast Radosław Stefanowicz.

Powroty szykują się także u rywali, ponieważ po ponad dwumiesięcznej przerwie na boisku pojawi się Mieczysław Sikora, który miał być podstawowym zawodnikiem. W stolicy Warmii i Mazur zabraknie Michała Pietrzaka.

Kolejarz w Iławie

Jeziorak i Kolejarz także mają ze sobą coś wspólnego - bardziej wnikliwi fani doskonale wiedzą, że zespół z Iławy zaraz po powstaniu nosił przecież nazwę Kolejarz. Gospodarze mają nadzieję, że podróż rywali na Warmię i Mazury po raz drugi w tym sezonie zakończy się niepowodzeniem. Przypomnijmy, Kolejarz w połowie września przegrał 1:3 z OKS. Idąc dalej tym torem o korzystny wynik nie trzeba się obawiać, ponieważ iławianie nieraz udowodnili, że potrafią zagrozić drużynom z górnej części tabeli. Oczywiście są to jedynie spekulacje, zaś o wszystkim zadecyduje jak zwykle postawa na boisku. Trzy punkty zdobyte przez podopiecznych Marka Witkowskiego znacznie ułatwiłby awans na pozycje gwarantujące pewne utrzymanie na tym szczeblu.

- Taki cel zakładaliśmy sobie przed wznowieniem rozgrywek - mówi Tomasz Zakierski, obrońca Jezioraka. - W tej lidze każdy może wygrać z każdym, zatem może być bardzo różnie. Szkoda, że kontuzjowany jest Sławek Święcki, dobrze byłoby gdyby na boisko wrócił Rodzyn [Tomasz Radziński - red.].

Spotkania 14. kolejki

OKS 1945 Olsztyn - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (godz. 15), Jeziorak Iława - Kolejarz Stróże (15.15), Ruch Wysokie Mazowieckie - Concordia Piotrków Trybunalski (15), Okocimski Brzesko - Sokół Aleksandrów Łódzki (15.30), Ponidzie Pińczów - Pelikan Łowicz (15), Hetman Zamość - ŁKS Łomża (15), Start Otwock - Wigry Suwałki (15), Stal Poniatowa - Przebój Wolbrom, Górnik Wieliczka - Sandecja Nowy Sącz

II LIGA

4. Sokół Aleksandrów Ł. 13 24 14:10

9. Ruch Wysokie Maz. 13 20 20:11

13. OKS 1945 Olsztyn 13 16 17:20

Najskuteczniejsi

9 goli - Piotr Bania (Sandecja Nowy Sącz), Daniel Jarosz (Górnik Wieliczka)

7 - Michał Twardowski (Ruch Wysokie Mazowieckie)

6 - Wojciech Kobeszko (Ruch Wysokie Mazowieckie), Paweł Łukasik (OKS 1945 Olsztyn), Jarosław Rak (Przebój Wolbrom), Łukasz Szczoczarz (Okocimski Brzesko)