Pekao Open - Gawron wyeliminował nadzieję Francuzów

Marcin Gawron sprawił olbrzymią niespodziankę eliminując 3:6, 7:5, 6:4 tenisistę rozstawionego z numerem trzecim Francuza Jeremy'ego Chardy'ego w pierwszej rundzie szczecińskiego challengera ATP Pekao Open (z pulą nagród 125 tys. dol.).

To największy sukces w karierze 20-letniego Polaka. Gawron gra zazwyczaj w turniejach z pulą nagród dziesięciokrotnie mniejszą niż impreza w Szczecinie. Jeremy Chardy jest jedynie rok starszy, lecz jest już znany kibicom tenisa. W tym roku dotarł do czwartej rundy we French Open i drugiej w US Open. Obecnie jest sklasyfikowany na 75 miejscu w rankingu ATP, 400 miejsc wyżej niż Polak!

Gawron jest trzecim polskim tenisistą, który osiągnął w Szczecinie drugą rundę, bowiem w poniedziałek udało się to Dawidowi Olejniczakowi i Łukaszowi Kubotowi, a w pierwszym dniu turnieju odpadł tylko Grzegorz Panfil.

We wtorek swoje mecze rozegra jeszcze dwójka Polaków, posiadaczy "dzikich kart": Jerzy Janowicz zmierzy się z Czechem Jirim Vankiem (nr 7.), a Rafał Gozdur zagra z Argentyńczykiem z polskimi korzeniami Juanem Pablo Brzezickim.

Wyniki wtorkowych meczów pierwszej rundy:

Albert Montanes (Hiszpania, 1) - Lukas Rosol (Czechy) 6:3, 6:1

Florent Serra (Francja, 2) - Mathieu Montcourt (Francja) 5:7, 6:4, 6:2

Marcin Gawron (Polska) - Jeremy Chardy (Francja, 3) 3:6, 7:5, 6:4

Enrico Burzi (Włochy) - Pablo Andujar (Hiszpania, 5) 6:2, 7:5

Bohdan Ulihrach (Czechy) - Flavio Cipola (Włochy) 6:0, 6:1

Daniel Munoz-de la Nava (Hiszpania) - Maximo Gonzalez (Argentyna) 7:5, 4:6, 6:2

Adrian Garcia (Chile) - Miguel Angel Lopez-Jaen (Hiszpania) 3:6, 6:4, 6:1

Daniel Koeller (Austria) - Oleksandr Dołgopołow jr. (Ukraina) 6:4, 6:4

Copyright © Agora SA