Pucharowo srebrna Politechnika

Tenisiści stołowi Bać-Pol AZS Politechniki Rzeszowskiej zajęli drugie miejsce w finale Pucharu Polski, który odbył się w Rzeszowie.

W turnieju finałowym wystartowały zespoły Gorzovii Gorzów, Dartom Tur Bogoria Grodzisk Mazowiecki, MKSTS Trasko Ostrzeszów oraz gospodarze. W losowaniu par półfinałowych gracze politechniki trafili dość szczęśliwie na najsłabszą w całej stawce Gorzovię. Rzeszowianie pewnie wygrali 4:0, nie pozwalając rywalom na wygranie nawet seta. Punkty dla politechniki zdobyli: Tomasz Lewandowski, Dariusz Kiełb, Krzysztof Marcinowski oraz debel Lewandowski - Marcinowski.

W drugim półfinale mistrz Polski, Dartom 4:3 pokonał wicemistrza Trasko Ostrzeszów.

W drugim dniu imprezy zaplanowano mecze finałowe, ale odbył się tylko pojedynek o pierwsze miejsce. W starciu o brąz Trasko musiało oddać spotkanie walkowerem, bowiem kontuzji doznał Bartosz Such.

W finale rzeszowianie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia w starciu z mistrzem Polski, przegrywając 1:4. Honorowy punkt dla politechniki zdobył Tomasz Lewandowski, który pokonał Artura Daniela 3:2. Miejscowi mogli wygrać jeszcze co najmniej dwa pojedynki, ale ani Lewandowski, ani Marcinowski nie potrafili pokonać Xu Wenlianga, mimo iż obaj prowadzili już w meczach 2:0. Dla Dartomu punkty zdobyli Xu Wenliang - dwa, Wang Zeg Yi i debel Xu Wenliang - Wang Zeg Yi.

Dartom zdobył więc podwójną koronę w tym sezonie, a dla rzeszowian srebrne medale w finale Pucharu Polski były dobrym zakończeniem sezonu.