Szlify zdobywa w Europie

Młoda 15-letnia zawodniczka drużyny LUKS Warmia Lidzbark Warmiński będzie reprezentowała Polskę podczas międzynarodowego turnieju kadetów i kadetek w Hodoninie. Impreza w Czechach, która rozpoczyna się dziś potrwa do 12 lutego, a punkty na niej zdobyte zadecydują o późniejszym rozstawieniu w mistrzostwach Europy.

- Klaudia w międzynarodowych imprezach startuje bardzo często, ponieważ są to przygotowania do zbliżających się mistrzostw Starego Kontynenty w kategorii kadetek - mówi Zbigniew Pietkiewicz, trener LUKS Warmia, zespołu ekstraklasy kobiet. - W tym roku podobne zawody czekają ją m.in. w Szwecji czy w Słowenii. Kusińska podczas tych zmagań uczy się grać na dobrym poziomie przeciwko solidnymi rywalkom, ponieważ w Polsce, wśród kadetek jest bezkonkurencyjna.

Progres jaki w ostatnim czasie poczyniła ta tenisistka pozwala z optymizmem patrzeć na rozwój jej kariery sportowej.

- To niezwykle uzdolniona młoda zawodniczka, która tajników tej dyscypliny uczy się od swojego ojca Marcina Kusińskiego [dwukrotnego indywidualnego mistrza Polski z 1994 i 2002 roku - red]. - Można powiedzieć, że ja Klaudią tylko się opiekuję w klubie. Mimo młodego wieku już dysponuje ona bardzo dobrą techniką, pod której względem góruje wśród innych zawodniczek w Europie. To czego powinna się nauczyć teraz przede wszystkim, to ostrej walki.

Trenerzy reprezentacji Polski Michał Dziubański i Xu Kai w sumie na turniej w Hodoninie powołali po cztery zawodniczki i zawodników z kadry. Prócz tego, dodatkowo na własny koszt pod opieką szkoleniowców w rywalizacji weźmie udział dwóch tenisistów i tyle samo tenisistek.

Skład kadry: kadeci - Dariusz Burger, Radosław Mleczko, Antoni Witkowski, Michał Bańkosz + Łukasz Nadolski, Wojciech Roj. Kadetki - Klaudia Kusińska, Maja Krzewicka, Katarzyna Ślifirczyk, Katarzyna Nowocin + Sandra Wabik, Karolina Komosińska.