Jaka będzie cena odświeżonego GTA? To chyba przesada

Wraz z ogłoszeniem odświeżonej trylogii GTA pojawiły się plotki na temat jej domniemanej ceny. Według nich ta ma kosztować około 300 zł.

W sobotę dostaliśmy potwierdzenie prac nad odświeżoną trylogią ze świata Grand Theft Auto. Rockstar za pośrednictwem Twittera wyjawił, że w "The Definitive Edition" pojawią się trzy kultowe odsłony GTA - III, San Andreas oraz Vice City. Nieznana jest na chwilę obecną data premiery trylogii, natomiast kolejne plotki rzucają światło na jej domniemaną cenę. 

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Cena trylogii GTA lekko powyżej 300 zł

Sklep Retailer Base jest jednym z pierwszych, który oficjalnie przyjmuje zamówienia na trylogię za granicą. To właśnie na nim możemy zamówić zremasterowane produkcje na konsole nowej generacji, czyli PS5, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. Te wahają się jednak od 65 do 76 euro, co w przeliczeniu daje nam kolejno 300 i 350 zł w zaokrągleniu. Czyżby tyle będziemy zmuszeni zapłacić równie w Polsce?

Na powyższe pytanie nie sposób odpowiedzieć. Najnowsze produkcje na konsole nowej generacji zazwyczaj kosztują po premierze około właśnie 300 zł. Przykładem może być m.in. Back 4 Blood. Produkcja Turtle Rock Studios ukaże się we wtorek 12 października, a w wersji standardowej na PS5 będzie kosztować 289 zł. 

Wszystkie trzy tytuły, które znajdziemy w The Definitive Edition śmiało można nazwać kultowymi. Vice City i San Andreas to jedne z najpopularniejszych produkcji w historii gier. Pierwsza z nich miała premierę w październiku 2002 roku, natomiast druga tego samego miesiąca 2004 roku. GTA III jest najstarszą z nich, bowiem gra ta zadebiutowała na rynku w październiku 2001 roku. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.