Długo wyczekiwaliśmy, ale już jest! Rockstar zapowiedział premierę GTA

Długo trzeba było czekać na oficjalne potwierdzenie, ale Rockstar w końcu odkrył karty - zapowiedział The Definitve Edition. Oznacza to, że obecnie trwają prace nad odnowionym wersjami legendarnych gier z serii Grand Theft Auto.

GTA to jedna z najpopularniejszych serii gier komputerowych, których sprzedaż liczona jest w setkach milionów. Od premiery ostatniej części – GTA V – minęło już 8 lat. Producenci zapowiadają jednak nie kontynuację, a odświeżenie klasyków.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Koniec plotek, czas na fakty

W Internecie często pojawiały się informacje mniej lub bardziej wiarygodne na temat najnowszych projektów Rockstara. Fani spekulowali, nad czym obecnie pracuje amerykańskie studio produkcyjne, prześcigając się w zakręconych teoriach. Deweloper postanowił ukrócić te plotki i za pośrednictwem Twittera przekazał światu, nad czym obecnie pracuje.

W najbliższej przyszłości na świat wyjdzie The Definitive Edition. Jest to łącznie trzy gry opatrzone nazwą Grand Theft Auto: The Trilogy. Edycja będzie skupiała się na odnowionych wersjach legendarnych gier – GTA III, GTA: San Andreas oraz GTA: Vice City.

Więcej szczegółów

Wiemy już całkiem sporo na temat reedycji. Przede wszystkim gry ukażą się na najnowszych platformach, czyli PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One oraz Nintendo Switch. W późniejszym okresie będzie również dostępna mobilnie – na Androidzie i systemie Apple iOS. Kiedy będziemy mogli zagrać w odświeżone wersje? Rockstar w swojej zapowiedzi zawarł jedynie określenie "wkrótce", mówi się jednak, że jeszcze w tym roku do sklepów trafi właśnie The Definitive Edition.

Na temat Trylogii pojawią się również ciekawe przepowiednie. Jedną z nich jest to, że wszystkie części nie będą tylko odświeżoną wersją gier, dostosowaną do nowych platform. Nazwa "The Definitive Edition" sugeruje, że producent dodał do swoich produktów zawartość, która była planowana przy pierwotnych wersjach, ale ostatecznie nie została uwzględniona. Dzięki temu będzie można wszystkie trzy gry odkryć na nowo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.