Polacy chwalą się Wiedźminem. Gra wygląda fenomenalnie na nowej platformie [WIDEO]

Studio CD Projekt RED zaprezentowało Wiedźmina 3: Dziki Gon na nowej platformie. Mowa o Steam Decku - przenośnej konsoli od Valve, która pojawi się na rynku w 2022 roku.

Steam Deck to jeden z rewolucyjnych pomysłów Valve. Amerykańska firma jest w trakcie tworzenia nowej, przenośnej konsoli do gier, na której mają być dostępne tytuły ze sklepu Steam. Wczoraj zaś zaprezentowano Wiedźmina 3: Dziki Gon na nowej platformie.

Zobacz wideo NBA 2k22 utrzymuje pozycję niedoścignionego lidera w symulacjach koszykówki. Co poprawiono w porównaniu z poprzednimi wersjami?

Wiedźmin dostępny na Steam Decku

Powoli wiemy coraz więcej o Steam Decku. Przede wszystkim ujawniane są kolejne tytuły, które będą dostępne na nowej platformie od Valve. Teraz zaś światło dzienne ujrzała informacja o tym, że na Steam Decku będzie można zagrać w Wiedźmina 3: Dziki Gon. Poinformowali o tym producenci gry, którzy zaprezentowali, jak ich dzieło działa na konsoli.

Gra wygląda naprawdę dobrze, mimo że pochodzi z 2015 roku. Na nagraniu widać jazdę konną i walkę z potworami – w obu przypadkach prezentuje się to bardzo płynnie. Producenci Wiedźmina tym samym postarali się, by ich „dziecko" było dostępne na najpopularniejsze platformy. Obecnie są to takie konsole jak Playstation 4, Xbox One i PC, ale także PS 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. W 2022 roku do tego grona dołączy Steam Deck.

Czym jest Steam Deck?

Valve kilka miesięcy temu zaprezentowało prototyp Steam Decka. Jest to przenośna konsola, która ma być przede wszystkim konkurencją i alternatywą dla Nintendo Switch. Producent jednak twierdzi, że Steam Deck będzie oferować funkcje zbliżone do komputera stacjonarnego. Czy te zapowiedzi się potwierdzą? Na razie konsola jest jednak reklamowa jako produkt przeznaczony głównie do gier.

Urządzenie będzie działać na systemie SteamOS 3.0, na którym gracze będą mogli bawić się w najnowsze gry AAA. Ponadto Valve chce udostępnić kompletną bibliotekę Steam, dlatego wybór powinien być ogromny. Cena za takie cacko? Spora. Najtańsza wersja to koszt 1899 złotych, najdroższa to aż 3099 złotych. Przewagą droższej opcji jest najszybsza pamięć 512 GB NVMe SSD. Premiera konsoli przewidywana jest na drugą połowę 2022 roku, na stronie Steam będzie można składać zamówienia dopiero po 2. kwartale 2022 roku.

Znamy kolejną drużynę tygodnia FIFA 22. Znajdziemy w niej legendę hiszpańskiej piłkiZnamy kolejną drużynę tygodnia FIFA 22. Znajdziemy w niej legendę hiszpańskiej piłki

Więcej o: