Zaskakujący plan na dokończenie rozgrywek NBA. Nowy sezon rozpocznie się w Boże Narodzenie?

Rozgrywki NBA zostały zawieszone z powodu koronawirusa. Jeden z dziennikarzy ESPN opublikował kalendarz, który mógłby zostać wykorzystany, aby dokończyć sezon. Według niego, kolejne rozgrywki mogłyby rozpocząć w Boże Narodzenie.

W nocy ze środy na czwartek w ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Rudy Gobert z Utah Jazz miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wynik testu poznaliśmy tuż przed środowym meczem pomiędzy Utah i Oklahoma City Thunder w Chesapeake Energy Arena. Mecz został anulowany, a zawodnika nie było wówczas w hali. Wydarzenia mają jednak wielkie konsekwencje dla całej ligi. NBA podjęło natychmiastową decyzję o zawieszeniu obecnego sezonu aż do odwołania. 

Zobacz wideo Bereszyński zakażony, Boruc w kwarantannie, ujemny test Michniewicza

Wiele wskazuje na to, że grę będzie można wznowić najwcześniej w czerwcu. Dziennikarz ESPN opublikował na Twitterze możliwy kalendarz rozgrywek, który wymusiłby wiele zmian w terminarzu sezonu, ale umożliwi rozegranie aktualnych rozgrywek do końca, a także przeprowadzenie draftu i rozpoczęcie nowego sezonu.

Według niego, w połowie czerwca rozpoczęłyby się play-offy, a na początku sierpnia rozegrane zostałyby finały. Przed końcem sierpnia odbyłby się draft, a od początku września koszykarze bez kontraktów mogliby podpisywać kontrakty z nowymi pracodawcami. Nowy sezon rozpocząłby się w okolicach Bożego Narodzenia.

Więcej o: