Profesjonalna liga zapaśnicza ruszy w listopadzie. Poznań powalczy z Legią i Śląskiem

Grunwald Poznań z połączonymi siłami Sobieskiego Poznań znajdzie się w składzie Zawodowej Ligi Zapasów, która tej jesieni ruszy w nowej formule. Obejmie ona walki mężczyzn stylu klasycznego i wolnego, a także walki kobiet

Zapaśnicy i zapaśniczki znajdą się w jednym zespole, a każdy z takich zespołów będzie rywalizował w formie ligi. Przewidziane są trzy walki męskie stylu klasycznego grecko-rzymskiego, trzy walki męskie stylu wolnego oraz trzy walki kobiece stylu wolnego.

Grunwald Poznań jako jeden z najlepszych w tej chwili ośrodków zapaśniczych w kraju zostanie włączony do rywalizacji ligowej, ale połączy siły z Sobieskim Poznań. Klub Sobieski specjalizuje się bowiem w stylu klasycznym, a Grunwald - w stylu wolnym. Poza nim w Zawodowej Lidze Zapasów znajdą się także Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, Unia Racibórz, AKS Białogard i AKS Piotrków Trybunalski. Chętni byli też Zagłębie Wałbrzych i Olimpijczyk Radom.

Rozgrywki ligowe w zapasach to pomysł przedstawiony przez Adama Fedorowicza, zapaśnika Agrosu Żary i szef Krajowej Ligi Zapaśniczej. Zgłoszono go do ministerialnego konkursu powiązania spółek skarbu państwa z rozgrywkami sportowymi. Projekt został zakwalifikowany i 3 listopada ruszy pierwsza kolejka. W czwartek podpisano w Warszawie umowę w tej sprawie. Podpisy złożyli Grzegorz Pieronkiewicz, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Damian Fedorowicz.

Więcej o: