Rio 2016. Radosław Baran nie zdobędzie medalu w zapasach. Przegrał z Irańczykiem Rezą Yazdanim

Irański zapaśnik Reza Yazdani okazał się lepszy od Radosława Barana z Grunwaldu Poznań w pierwszej walce repasażu o brązowy medal w zapasach kategorii 97 kg. To była ostatnia szansa medalowa wielkopolskich sportowców w Rio de Janeiro.

rehasportrehasport rehasport

Szansa dla Radosława Barana otworzyła się po tym, jak jego pogromca w pierwszej walce, Chateg Gozjumow z Azerbejdżanu, dotarł aż do finału. Dzięki temu wszyscy pokonani przez niego zapaśnicy mogli walczyć o brąz, w tym Radosław Baran.

Pierwszym rywalem Polaka był Irańczyk Reza Yazdani - dwukrotny mistrz świata. Pierwszy punkt zarobił po ostrzeżeniu dla polskiego zawodnika za pasywność. Drugi przypadł mu po ataku na Polaka z obejściem - prowadził zatem 3:0.

Zapaśnik Grunwaldu Poznań w drugiej rundzie wypchnął Irańczyka z maty i zarobił na tym punkt. Przy stanie 1:3 miał wciąż szansę na zwycięstwo nad Rezą Yazdanim. Raz jeszcze wypchnął rywala, ale sędziowie punkt zaliczyli zapaśnikowi Iranu. Polscy sędziowie poprosili o analizę tej akcji na wideo. Nic nie wskórali, a w zapasach nieskuteczny challenge skutkuje utratą punktu. Było zatem 5:1 dla Irańczyka. Tej przewagi Polak nie zdołał już zmniejszyć.

Porażka z irańskim zapaśnikiem zamknęła Radosławowi Baranowi drogę do brązowego medalu.

Wielkopolska na igrzyskach - historyczne medale i nadzieje w Rio

nasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskachnasi w Rio - reportaż multimedialny o Wielkopolanach na igrzyskach .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.