Włókniarz - Stal Rzeszów. Klub wyjaśnia, dlaczego nie włączono sztucznego oświetlenia

W niedzielę, żużlowcy Włókniarza mieli się zmierzyć w zaległym spotkaniu 9. kolejki Nice PLŻ ze Stalą Rzeszów. Zawody zostały odwołane z powodu opadów deszczu i złego stanu roku. Wielu kibiców była w związku z tym rozczarowana i zarzuca klubowi, że nie wywiązał się z roli organizatora.

W związku z tym, że deszcz spadł krótko przed zawodami, Włókniarz nie był w stanie przygotować toru do ścigania i sędzia zdecydował się mecz odwołać. Kibice zastanawiali się jednak, dlaczego klub nie skorzystał z możliwości włączenia na stadionie sztucznego oświetlenia, co dałoby dodatkowy czas na prace przy nawierzchni i szanse na rozegranie pojedynku. Okazuje się, że nie było takiej możliwości ponieważ, jak tłumaczy Włókniarz: "procedura włączenia świateł na stadionie polega na poinformowaniu o tym przez organizatora zawodów (w tym przypadku Eko-Dir Włókniarz) dostawcę energii, który dostarcza dodatkowe przyłączenie mocy, kilka dni wcześniej".

- Ponadto brak słońca oraz zła pogoda nie dawała gwarancji odjechania tego meczu nawet przy sztucznym oświetleniu, a jedynie mogłaby narazić kibiców na bezproduktywne czekanie - argumentuje klub w wydanym oświadczeniu. - Decyzję o odwołaniu tego meczu podjął sędzia po konsultacji z zawodnikami, komisarzem toru oraz trenerami obu klubów. Nie brano także pod uwagę rozegrania zawodów dzień później (tj. poniedziałek) ze względu na stan toru oraz brak możliwości przygotowania go na czas. Nowy termin spotkania zostanie ustalony niebawem. Wstępna data zaproponowana przez Nasz klub to 15.08 (poniedziałek) o godz. 19:00. Za wszystkie nieudogodnienia przepraszamy Kibiców, którzy tego dnia wybrali się lub chcieli wybrać się na stadion w Częstochowie - pisze Włókniarz do swoich kibiców.

Więcej o: