Co słychać u świętokrzyskich pierwszoligowców? (1) - KSSPR Końskie

Do inauguracji sezonu 2016/17 na zapleczu PGNiG Superligi pozostało co prawda dwa miesiące, ale w naszych zespołach już doszło do wielu zmian kadrowych. Przegląd ruchów transferowych rozpoczynamy od KSSPR-u Końskie.

Nowym nabytkiem szóstego zespołu minionego sezonu został 21-letni Piotr Rutkowski, czołowy zawodnik drugoligowej Anilany Łódź. - Ma świetne warunki fizyczne (199 cm wzrostu - przyp.red.) i to już jest dla nas jego potężny atut. W ubiegłym sezonie, z naszego składu, w zasadzie tylko Sebastian Smołuch, miał je predysponujące do gry w piłkę ręczną. Pozostali nadrabiali braki fizyczne ambicją i cwaniactwem. Mam nadzieję, że Piotrek rozwinie u nas skrzydła - mówi trener KSSPR Michał Przybylski.

Do jego zespołu, po rocznym pobycie w KSZO Ostrowiec, wraca także rozgrywający Bartosz Sękowski. Ale to jedyne wzmocnienia koneckiego zespołu. Dużo więcej nazwisk pojawia się w tej chwili po stronie strat. Pewne jest już, że do AZS Uniwersytetu Radom wraca Dawid Maleszak. - Liczymy na to, że zastąpi go Kacper Szczepanik, ale jego powrót po kilkumiesięcznej kontuzji nie będzie łatwy - przyznaje Przybylski. W jego zespole może także zabraknąć doświadczonych liderów zespołu: Tomasza Napierały, Sebastiana Smołucha i Krzysztofa Słonickiego. Cała trójka, z różnych powodów, rozważa zakończenie sportowej kariery. - W przypadku Sebastiana jest to dość poważna kontuzja, Krzysiek ma problemy zawodowe. Nie zatrzymamy ich na siłę, chociaż bardzo by nam się przydali, by młodsi zawodnicy mieli się od kogo uczyć - żałuje szkoleniowiec "Koni:".

KSSPR rozpocznie przygotowania do nowego sezonu 1 sierpnia. Trzy tygodnie później będzie gospodarzem turnieju towarzyskiego. Sezon 2016/17 rozpocznie 10 września we własnej hali starciem z Siódemką Miedzią Legnica.

Więcej o: