Decydujące starcie Wisły. Liczy się tylko zwycięstwo

Walczący o awans do I-ligi piłkarze Wisły stają przed decydującym starciem. Jeśli puławianie chcą zachować szansę na bezpośrednie wejście do wyższej klasy muszą w Zambrowie pokonać Olimpię, choć zwycięstwo i tak może im tego nie zagwarantować.

Sytuacja drużyny trenera Bohdana Bławackiego jest dość skomplikowana, bo nie wszystko od niej zależy. W tej chwili puławianie plasują się na czwartym miejscu co oznacza konieczność gry w barażu z 15. zespołem I-ligi. Potencjalnymi rywalami Wisły mogą być ekipy MKS Kluczbork względnie siedleckiej Pogoni. O wszystkim przesądzi ostatnia kolejka. Niemniej jednak w przypadku wygranej drużyny z Puław przy jednoczesnej porażce wyprzedzającego ją o dwa punkty GKS Tychy z liderem - Stalą Mielec, to Wiślacy zajmą premiowaną bezpośrednim awansem trzecią pozycję, bo już wcześniej dwie pierwsze lokaty zapewniły sobie Stal i pruszkowski Znicz. Istnieje jeszcze jeden scenariusz, w którym puławianie mogą obejść się smakiem i w ogóle wypaść z gry, gdyż za ich plecami czai się Siarka Tarnobrzeg. Drużyna trenera Włodzimierza Gąsiora ma zaledwie jeden punkt mniej od Wisły, i jeśli wygra z Polonią w Bytomiu, a puławianie przegrają, to oba zespoły zamienią się miejscami.

Wracając do meczu w Zambrowie, to Olimpia już sobie zapewniła dalszy ligowy byt i gra tylko o prestiż. W rundzie jesiennej Wisła przegrała u siebie z zambrowianami 1:2. Strzelcem bramki dla drużyny puławskiej był Michał Budzyński.

Początek sobotniego meczu wyznaczono na godz. 17.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Zestaw pozostałych par XXXIV kolejki: ROW 1964 Rybnik - Gryf Wejherowo, Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo, Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg, Stal Stalowa Wola - Okocimski KS Brzesko, Znicz Pruszków - Nadwiślan Góra, Puszcza Niepołomice - Radomiak Radom, Polonia Bytom - Siarka Tarnobrzeg, GKS Tychy - Stal Mielec.

Tabela II ligi