XXIV Bieg Solidarności ?Lubelski Lipiec 1980" i 4. PKO Półmaraton Solidarności

W sobotę Lublinem zawładną biegacze, a to z racji XXIV Biegu Solidarności ?Lubelski Lipiec 1980" i 4. PKO Półmaratonu Solidarności. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby uczestników.

Celem przyświecającym tej imprezie jest upamiętnienie wydarzeń jakie miały miejsce w Lublinie w lipcu 1980 roku i trwale wpisały się historię naszego kraju. W tych zawodach każdy znajdzie coś dla siebie. Najważniejszy jest PKO Półmaraton, który jak zwykle odbędzie na trasie Świdnik - Lublin. O godz. 10 biegacze wystartują spod Portu Lotniczego, a metę usytuowano na al. Zygmuntowskich w Lublinie. Co ciekawe uczestnicy dostaną się na start... koleją, która ich zawiezie na start z lubelskiego dworca. Zawodnicy i zawodniczki pobiegną nie tylko po najwyższe miejsca, ale także dla 6-letniego chłopca chorującego na zwyrodnienie wielostawowe. Każdy uczestnik, który pobiegnie z nalepką "Biegnę dla Stasia" będzie pokonywał kilometry, które potem zostaną przeliczone na złotówki i wesprą jego wyjazd na operację.

Odbędą się też biegi ulicami Lublina na dystansie 2 km - start z pl. Łokietka, a dalej ul. Królewską, Kard. St. Wyszyńskiego, Zamojską, Starym mostem na Bystrzycy, Rondem Lubelski Lipiec 80 i Alejami Zygmuntowskimi. Meta przy al. Zygmuntowskich 5. Program tych biegów - godz. 8:45 start Vip-ów; godz. 8:55 - start studentów (K + M); godz. 9:10 - chłopcy szkoły ponadgimnazjalne; godz. 9:20 - dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne; godz. 9:35 - chłopcy gimnazjum; godz. 9:45 - dziewczęta gimnazjum; godz. 10:00 - chłopcy szkoły podstawowe, klasy 4-6; godz. 10:10 - dziewczęta szkoły podstawowe, klasy 4-6. Natomiast o godz. 10.25 wystartują niepełnosprawni.

Wiele atrakcji przygotowano także dla najmłodszych. Od godz. 10.30 na stadionie przy al. Zygmuntowskich będą się odbywały różnego rodzaju biegi dla krasnali, młodzików i niepełnosprawnych przedszkolaków z ośrodków specjalnych. Dystanse od 150 do 350 m.

Utrudnienia w ruchu

Z powodu biegu mieszkańcy Lublina i Świdnika napotkają na pewne utrudnienia w ruchu. Od godz. 7 do 11 całkowicie zostaną zamknięte będą ulice: Królewska, Wyszyńskiego, Zamojska, most Lutosławskiego na Bystrzycy, Rondo "Lubelski Lipiec 80". Natomiast al. Zygmuntowskie od godz. 5 do 18.

Z kolei w godz. 10 do 13 częściowe utrudnienia wystąpią na trasie półmaratonu. W Świdniku będą to: Port Lotniczy, Metalurgiczna, Mechaniczna, Narzędziowa, Kuźnicza, Budowlana, Fabryczna, Strażacka, aleja Lotników Polskich, Niepodległości, Wyszyńskiego, Racławicka, Kusocińskiego, B. Czecha, Olimpijczyków, Krępiec - Spokojna, Krępiec II - Jarzębinowa, Sosnowa, wlot na drogę serwisową S17 w kierunku na Lublin, Świdnik, na wysokości węzła komunikacyjnego al. Lotników Polskich, estakada nad trasą S17, droga serwisowa S17 Piasecka, Droga Męczenników Majdanka.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.