Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Pavol Stano: W Koronie była świetna atmosfera

Piłkarze Termaliki Bruk-Bet Nieciecza przygotowują się do sobotniego spotkania z Koroną Kielce. Dla Pavola Stano ten mecz będzie szczególny - w klubie z województwa świętokrzyskiego spędził ponad cztery lata.

Facebook?  | A może Twitter? 

Stano trafił do Korony wiosną 2010 roku, rozegrał w niej ponad 130 meczów. Do dziś dobrze wspomina tamte lata.

- Pobyt w Kielcach był dla mnie niezwykle udany. Koronę z tamtego okresu zapamiętałem nie tylko przez pryzmat dobrych wyników, ale też świetnej atmosfery. Znakomicie się rozumieliśmy. Czasami wręcz bez słowa - mówi w rozmowie z oficjalną stroną Termaliki.

Choć Stano jest środkowym obrońcą, dla zespołu z Kielc zdobył aż 17 bramek w ekstraklasie. - W Koronie zdarzyło mi się też grać w ataku. Tak było w spotkaniu z GKS Bełchatów, dwukrotnie wpisałem się w nim na listę strzelców. Tego osiągnięcia w Polsce jak na razie nie powtórzyłem - zaznacza.

Od tego sezonu Stano gra w Niecieczy. Korona jest jednym z rywali Termaliki w walce o miejsce w pierwszej ósemce. Porażka z drużyną z Kielc może sprawić, że beniaminek straci szansę na grę w grupie mistrzowskiej. - Nie możemy stracić punktów - podkreśla Słowak.

Termalica przygotowuje się do meczu niemal w komplecie. Indywidualnie trenuje tylko napastnik Stefan Nikolić. Początek meczu z Koroną w sobotę o godz. 15.30.

Więcej o: