Piast Gliwice. Wygrana z Czechami. W składzie pojawił się Maciej Jankowski!

W sparingu z czeską Sigmą Ołomuniec w barwach Piasta Gliwice zagrali Maciej Jankowski, napastnik Wisły Kraków, i chorwacki obrońca Kristijan Ipsa.

Czy Piast Gliwice powalczy o mistrzostwo Polski? Podyskutuj na Facebooku >>

Spotkanie z 15. drużyną czeskiej ekstraklasy toczyło się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. W szeregach gliwiczan nie sposób było jednak nie dostrzec nowych twarzy. Byli nimi Maciej Jankowski i Kristijan Ipsa. Uwagę zwraca zwłaszcza ten pierwszy. Jeszcze niedawno mówiło się o powrocie Jankowskiego do Ruchu Chorzów, tymczasem on jest już dogadany z liderem Ekstraklasy. W Wiśle Kraków 26-latek pokładanych w nim nadziei nie spełnił. Jesień zakończył z 19 ligowymi występami, w których zdobył cztery bramki.

Kim natomiast jest Ipsa? To 30-letni chorwacki obrońca. Ma za sobą występy w takich klubach jak Energie Cottbus, Midtylland, Reggina Calcio i Petrolul Ploiesti. Z tym ostatnim rozstał się po zakończeniu poprzedniego sezonu. Od pół roku pozostaje więc bez pracodawcy.

Piast Gliwice - Sigma Ołomuniec 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Nespor (13.), 2:0 Piacek (65.)

Piast: Szmatuła (46. Leszczyński) - Mokwa (70. Kwaśniewski), Piacek, Pietrowski, Korun (80. Buczek), Mraz (46. Moskwik) - Vacek (46. Szeliga), Murawski (46. Ipsa), Badia (46. Angielski) - Jankowski (46. Musiolik), Nespor (46. Barisić (75. Niemiec)).

Więcej o: