Lech Poznań wyjedzie zimą na dwa zgrupowania na Cypr i do Hiszpanii

Lech Poznań opublikował zimowy plan przygotowań pierwszego zespołu do wiosennych rozgrywek. Mistrz Polski wyjeździe na dwa zgrupowania, podczas których rozegra kilka sparingów.

Piłkarze Lecha Poznań na pierwszym treningu w nowym roku pojawią się w klubie 11 stycznia. Najpierw przejdą tradycyjne badania medyczne, a po trzech dniach wyjadą na tygodniowe zgrupowanie, które odbędzie się w cypryjskiej Larnace. - Na tym zgrupowaniu będzie więcej ćwiczeń fizycznych - mówi na oficjalnej stronie internetowej klubu Kibu Vicuna, asystent trenera Jana Urbana. Wśród potencjalnych sparingpartnerów podczas pierwszego zgrupowania jest m.in. węgierski Videoton, z którym Kolejorz rywalizował w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy.

Do Poznania lechici wrócą 20 stycznia, a już cztery dni później wylecą na kolejne zgrupowanie, tym razem do Hiszpanii. Przez dwanaście dni mistrzowie Polski będą ćwiczyli w oddalonej o kilkanaście kilometrów od Malagi miejscowości Alhaur~n el Grande. Ośrodek, w którym zameldowani będą piłkarze mistrza Polski będą mieli na wyłączność. Podobnie jak boisko, które znajduje się na terenie hotelu. - Na pewno w Hiszpanii będzie więcej zajęć techniczno-taktyczych. Wtedy też będzie więcej sparingów, choć jeszcze nie wiemy ile - podkreśla Kibu Vicuna.

Po powrocie do Polski, a przed startem rozgrywek ligowych, Lech będzie chciał rozegrać jeszcze jedno spotkanie kontrolne. Rozgrywki w ekstraklasie Kolejorz wznowi 14 lutego meczem z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza na Inea Stadionie przy Bułgarskiej.

Zimowy plan przygotowań Lecha:

11.01 - 13.01 - Treningi i badania w Poznaniu

14.01 - 20.01 - Obóz w (Cypr)

21.01 - 24.01 - Treningi w Poznaniu

25.01 - 05.02 - Obóz w (Hiszpania)

Więcej o: