Sparingowa zima naszych piłkarzy znów wyłącznie na wyjeździe

- Całe szczęście, że możemy korzystać z gościnności Barlinka, inaczej nie wiem, gdzie byśmy grali zimą. Mam nadzieję, że ja i piłkarze doczekamy kiedyś w Gorzowie porządnego boiska całorocznego, bo jego brak to jest ogromne utrudnienie i problem dla nas wszystkich - przyznał trener stilonowców Dariusz Borowy. Żeby w styczniu zobaczyć grę gorzowian z pierwszoligowym Chrobrym czy w lutym z drugoligowymi Błękitnymi, trzeba będzie pojechać do Głogowa, albo Stargardu Szczecińskiego.

Gorzów.sport.pl i dziennikarze Gazety bliżej Ciebie - znajdź nas na Facebooku!

Po całej rundzie jesiennej i rozegranych awansem dwóch spotkaniach rundy wiosennej, stilonowcy w dolnośląsko-lubuskiej trzeciej lidze znajdują się na siódmym miejscu, mają 7 pkt straty do lidera z Wałbrzycha, który jednak ma na koncie o jeden mecz mniej. - Mi już w święta ość na pewno w gardle nie stanie, bo cały czas mam tam nasze występy i wypuszczone z rąk punkty w Kątach Wrocławskich i Brzegu Dolnym. Teraz nie pozostaje nic innego jak przyłożyć się zimą, aby wiosną wyzbyć się naszych niedoskonałości i jeszcze powalczyć o miejsce w ścisłej czołówce - stwierdził trener Dariusz Borowy.

Aktualnie niebiesko-biali mają roztrenowanie, a do regularnej pracy wrócą w pierwszym tygodniu stycznia. Serię kilkunastu sparingów rozpoczną 27 stycznia w Barlinku, gdzie zmierzą się z czwartoligowymi Czarnymi Browar Witnica. Tam również będą grać m.in z trzecioligowcami - Drawą Drawsko Pomorskie (24 lutego) i Świtem Skolwin Szczecin (27 lutego). Z mocniejszym rywalami sprawdzimy się na wyjazdach - 30 stycznia z Chrobrym w Głogowie, 13 lutego z Błękitnymi w Stargardzie Szczecińskim i 20 lutego z Kotwicą w Kołobrzegu.

Zaległe mecze Karkonosze Jelenia Góra - Górnik Wałbrzych i Budowlani Lubsko - Polonia Świdnica odbędą się 5 marca.

Zwycięzca zagra w barażach o II ligę. W III lidze utrzymają się zespoły z miejsc 2-6. Jeśli mistrz ligi awansuje wyżej, byt zachowa również drużyna z siódmego miejsca. Pozostali spadną do IV ligi.

LIGOWI STRZELCY ZE STILONU W SEZONIE 2015/16: Paweł Posmyk - 10 bramek, Michał Chyrek - 6, Kordian Ziajka - 5, Łukasz Maliszewski - 4, Patryk Bil - 3, Daniel Mrozek - 3, Damian Szałas - 2, Adam Gruszecki - 1, Rafał Świtaj - 1, Adrian Wieczorek - 1, Filip Wiśniewski - 1. Gole samobójcze - 2.

Na koniec jesieni udany pościg za remisem w dziesięciu

Więcej o: